6 lượt xem

25 Bài Thơ Tán Gái Mới Quen Lãng Mạn Khiến Nàng Đổ Trong Giây Lát | Educationuk-vietnam.org

Poezi e shkurtër Flirtimi me të dashurat e reja e bën të bjerë!

Poezitë që flirtojnë me vajzat e reja janë sa romantike dhe përmbajnë shumë mesazhe për të dërguar. Poezitë, tekstet, kristalizimi i dashurisë dërgohen në poezitë e dashurisë flirtuese që e bëjnë të dashurohet menjëherë. Për shkak të fjalës së paracaktuar, ju mund të takoheni me njëri-tjetrin, kështu që ju lutem shfrytëzoni rastin, vlerësoni marrëdhënien ekzistuese për të rrëfyer ndjenjat tuaja për atë person, mos kini frikë të rrëfeni dashurinë tuaj në poezi për t’ia rrëfyer personit tjetër. .

Në vend të mesazheve të mërzitshme, fjali të mërzitshme pa rimë. Përdorni poezitë romantike flirte të shumë autorëve më poshtë për të pushtuar zemrën e tij. Në dashuri, ndonjëherë duhet të thyejmë rrugën, të bëjmë shaka, dashuria e re nuk do të jetë e mërzitshme dhe e zbehur. Dhe flirtimi i poezisë me vajza të reja do t’i shtojë erëz marrëdhënies tuaj me atë person.

Vajza e bukur – Autor: Oanh Bui

Unë buzëqeshja është i gjithë kopshti
Sy të errët dhe lëkurë të bardhë
Unë shoh fantazmat
Kur të takova, u ndala shpejt dhe hezitova

Unë eci në një pyll
Pemët dhe lulet janë të lumtur t’ju ndjekin
Oh vajza që nuk e njoh
Pse më duket se je kaq afër?

Tapeti me lule të kuqe në këmbët tuaja
Edhe në kokë, një lule e freskët
Flokët që fryjnë në erë Unë buzëqesh
Shiko sa e lezetshme je, zemër!

Nhe – Autor: Tran Cong

Më jep miliona trëndafila
Jepni shumë kujtime, jepni një fjali dashurie
Më jep shumë gjëra për t’u shqetësuar
Më jep një ëndërr herët pasdite

Të dua flokë kadife
Të dua me të gjitha lutjet e përzemërta
Të dua herët në mëngjes
Të dua fllad i pamasë i artë i pasdites

Ju dua faqet roze
Duajnë qerpikët e lagur i duan buzët e bukura
Ju uroj perla te bukur pergjithmone
Ju uroj një aromë shumëngjyrëshe dhe të freskët dashurie

Uroj qe te vazhdoni te buzeqeshni
Ju uroj sy të ndritshëm me gëzim…

Sezoni i Dashurisë – Autor: Peng Nhan

E dashura ime, era thërret Lindjen përsëri…
Kjo është stina e dhënies së premtimeve, betimeve për të kujtuar
E ruaj akoma erën e temjanit
Rozë e pastër, e ngrohtë, e ndezur në mëngjes…

Mijëra re largohen,
Mjegulla perqafon supet e mia te holla
Pasdite dimri plot kujtime
Lumit të skelës së vjetër i ka munguar shumë ditë!

Dimri vjen me një nuancë bore dhe vesë…
I mbushur gjithë rrugën e Kishës që kalova
Dëgjo gumëzhitjen
Melodi të himneve të ëmbla!

Sytë e butë që jep,
U zhvendos aksidentalisht dhe më ra në zemër
Rruga jonë e dashurisë është gjithmonë blu
Të veshur për pak kohë së bashku me rroba qiellore…

Dimri shkrin ndjenjën e të luajturit me…
Besimi i ndezur gjatë gjithë jetës, mos harroni kurrë
Fjalët e dashurisë janë të mbushura me jehonë
Në netët e shumta që ëndërroja thirrej emri i të dashurit!

Sezoni i vetëm i dashurisë
Ju lutemi mbani buzëqeshjen tuaj të bukur
Jepni buzët tuaja ëndërrimtare
Më jep të dhjetë dashuri të plotë!

Unë jam Ai që Erdhi Më vonë – Autor: Doan Thi

Dua të them të dua
Me hezitim nuk guxon të flasë
Për të humbur mundësinë
Shoku më i mirë… kapuni për dore

Ti qesh, më dhemb
A e dini apo nuk e dini?
Mes miqësisë së ngushtë
Kanë një dashuri së bashku

Të dua shumë të dua
Por a e kuptoni?
Ti je i dobëti
Fjala e hapjes nuk është dhënë ende

Dashuria ime në sytë e njëri-tjetrit
Thellë, nuk mund të shoh
Unë jam pranë tij
Le të lëndohet zemra e dikujt

Më rrodhën lotët në sy
Kur e di që kam humbur
Ajo që kam dashur
Doli nga dora

Kujtesa ime është bosh… plot
Nata e trishtë zgjohet
Unë shkoj tek ai person
Të humba në një mijë jetë

25 poezi të reja romantike të të dashurës që e bëjnë të bie në dashuri në një moment

Trot Love – Autor: Peng Nhan

Hej! pasdite vjeshte…
Shiu përgjan dashurinë
Era më fryn
Dërgo dashuri!

Qytet me një drejtim,
Ëndërrim i dehur
Rruga nuk është e vetmuar
Në krahët e njëri-tjetrit!

Perëndimi me ngjyra…
Moment i ëmbël
Aroma e dashurisë nxit
Një rrëfim dashurie!…

Dyqani i vogël në anë të rrugës,
Lëshojeni shpirtin tuaj thellë
Pika e hidhur e kafesë
Fluturon tymi i lehtë…

Dashuria është e vështirë të zbehet,
Taka ne forme perle
Lule flokësh
Unë qesh!

Të njëzetat…
Lulet e keqardhjes dhe turpit
Fluturat e poshtër
Duke prekur buzët e buta,

Pushim i butë i shpatullave,
Fjalët që zemra ime dëshiron të thotë
Nuk gaboj
Për të qenë kaq i dashuruar!…

Pranvera e Dashurisë – Autor: Tan Ha

Dimri gradualisht zhduket në mënyrë që pranvera të vijë para rrugicës
Pikat e vesës bien në barin e gjelbër
Cicërimë zogjve që kërcejnë në degë
Ja, lulet lulëzojnë dhe luajnë me erën

Përroi thahet, uji bërtet nga gëzimi
Pranverë e butë, më lër të kërkoj dashuri
Shpirti në ekstazë në diellin e mëngjesit dhe retë pasdite
Kur jeton me shumë gjëra të dashura

Pranvera po lulëzon dhe po kërkon rrugën e vjetër
Mirëpritur dashurinë për të banuar në thellësi
Buzëqeshje e lumtur kur të plotësohet dëshira
Pastaj qielli dhe toka lindën një këmishë të re

Dashuria kërkon që pranvera të lulëzojë
Përjetimi i konfuzionit të krahëve
Mbjellja e temjanit me valle pasionante
Dhe humbi në tharmin e nxehtë të dashurisë

Fjalët e dashurisë që duan të hapen – Autor: Nguyen Nhat

Pse hezitove të vish?
Humbi një varg të një letre
Gjithashtu në pritje për t’u njohur dhe pastaj ejani të provoni
Keni dashur ndonjëherë të takohemi, thjesht uluni
Duke ëndërruar për shtatin e Shelgut, duke hezituar përgjithmonë
Imagjinoni që trupi i Quynh-it të fiket përgjithmonë
Ende në botë përgjithmonë
Më vjen keq të them se kam frikë

Dashuria e Parë – Autor: Long Hoang

Në të kaluarën, kur isha i ri
Unë të dua, nuk mund të them asgjë
Nga frika se mos më tallni, mësuesi do të qortojë
Unë jam i varfër, prandaj

Kur u rrita, shkova në kolegj
Larg dy vendeve
Një dashuri e vogël për të kaluarën zbehet
Më dëgjo të të ndjek

Unë gjithashtu dua të huajt
Dashuria e vjetër zhduket në njëri-tjetrin
Por sa herë kaloj rrugicën
Zemra ime dridhet

Duke uruar të jesh përsëri i fortë
Duke uruar që ajo ditë të jetë përsëri e pasur
Ndonjëherë oferta është tashmë e hapur
Ndonjëherë ishim bashkë

Ndonjëherë është e vështirë të fajësosh veten
Ndonjëherë fajësimi i zemërimit nuk është i guximshëm
Duaje personin në një zemër të vogël
Pastaj shikoni rrjedhën e ujit

Njëzet vite të gjata larg njëri-tjetrit
Të mos të shoh më kurrë
Ndonjëherë disa rreshta mesazhesh
Vizita sociale… kjo është e gjitha

Herë pas here shkruani poezi për tregime të vjetra
Kujtojini njëri-tjetrit kujtimet melankolike
Oh i dashur, ato ditë të vjetra
Po në një zemër të vogël njëri-tjetrin?

Dashuria e parë me aromën e zbehtë të jaseminit
Por si një krizantemë e verdhë limoni
I tharë pa i rënë krahu
Një jeshile e pastër pranverore

Getting Wife – Autor: Hoang Trong Loi

Flirtimi me dashurinë nuk dështon kurrë
Lejlekët e parit vazhdojnë të përpiqen të dashurojnë
Shkundni atë dhe bëni një kërcim
Shkumës me limon të thartë për të treguar krenari
Thjesht mendoni marrëzi
A duhet të jetë marrëzi të marrësh rrezikun?
Epo, atëherë, ne duhet ta shohim atë
Hiqni paketimin për t’u dashuruar

Fillimi – Autor: Sinh Hoang

Mbaj mend kur të takova për herë të parë
Pretendoni të hutuar përpiquni të njiheni
Nuk e prisja kurrë që të vish tek unë
E di në zemër… thuaj se nuk më intereson

Pastaj herën e parë herën e dytë
Më ndiqni duke flirtuar… vite të gjata
Jo i pashëm, por i zoti në flirtim
Është përgjithmonë kështu që më duhet të… rrëzohem

Dhe pastaj një mëngjes i hershëm pranveror
Nusja e re është shumë e bukur
Unë thjesht di të ulem dhe të bisedoj mirë
Kortezh dashurie… e mrekullueshme një bukuri

Hyrje – Autor: Nguyen Tat Que

Më thuaj përshëndetje me një pëshpëritje
Mosha Unë jam njëzet e katër vjeç ende i pamartuar
Fillimisht një vajzë e pastër bujqësore
Aktualisht një punëtor i pakualifikuar larg shtëpisë

Në fshat ka prindër të moshuar
Duke shkuar në qytet e di që më mungon
Sot dua të kthehem në shtëpi
Kërkoj të bëj miq nga e gjithë vendlindja ime

Njerëz të vërtetë, foto të vërteta, postoni foto
Kërkoni ndershmëri, dashuria ime
Fushat nuk kanë frikë të ndoten
Lërimi i aftë ndihmon në punët e shtëpisë

Shtëpia ime është plot me kodra dhe fusha
Kërkoj një burrë të ri dhe të shëndetshëm për fermë
Hapja e kanaleve dhe gërmimi i kanaleve të Vung Ngong
Le të shkojë toka, fushat janë të braktisura

Kallamishtet rriten horizontalisht
Mungesa e njerëzve për të lëruar zemrën e thyer
Natë e ditë vazhdoj të dëshiroj
Dikush krasiti dhe mbolli një fik

Vendlindja ime është në rajonin qendror
Pasi të martoheni, bëhuni dhëndër dhe jetoni së bashku
Injoroni varfërinë, të pasur dhe të thellë
Kush ka vullnet të mirë vjen shpejt pres

Unë jam ende i pafajshëm dhe i pastër
Sot postoj me guxim poezi për të gjetur një burrë
Tulla, mos e hidhni skuqjen
Kush e do Kush e kupton vërtet Faleminderit

Vajzat e Malësisë – Autor: Minh Trung Le

Herën e fundit duke flirtuar me fruta dragoi
Të bësh miq në Phai ra në dashuri
Duke vjedhur buzët rozë dhe gjethe shelgu
I dashuruar në heshtje me faqet e kuqe dhe shpinën e bletës

Larg mali i kalon paratë në dispozicion
Larg pyllit rezervë të akullit të argjendit
Kur është koha për t’i dhënë asaj dashurinë, ajo është e turpshme
Pranoje përgjigjen sepse edhe pret

Hyrje – Autori: Pesë Perandorë

Unë jam këtu duke ekspozuar rininë time
E ka lehtësuar dhimbjen e humbjes së burrit
Kush është ai shansi dashurie
Eja bëhu miq me mua

Ejani këtu me historinë e dashurisë
Qëndroni dhe punoni së bashku për të ndihmuar ditën e punës
Nëse ndjeni dashuri, dashuri, dashuri
Qëndroni gjithmonë këtu për të qenë bashkëshort

Flirtimi – Autor: Trung Le

Pyesni butësisht pse qëndroni pranë liqenit
Ajo tha se e la të lirë të vizatonte mëndafsh
Marrja e një fotografie të këmishës së një burri
Shikoni të brendshmet e vajzës
Faqet e kuqe janë të pasura dhe të bukura si një ëndërr
Buzët e bukura rozë si një ëndërr
Çdo ditë të shoh duke pritur
Frikacakë, shpresoj të vish në një takim

Një mesazh për një motër nga i njëjti vend – Autor: Nguyen Huy An

Kur shtëpia juaj është e vrenjtur, ajo lulëzon
Unë kam edhe arrë betel dhe jo pajisje
Të presësh është gjithashtu e vështirë
Dhe përballeni me shumë vështirësi

Ose bëni miq me ju
Dy zemrat tona të ftohta janë thyer
Tani e tutje, ju të dy do të shëroheni
Dil dhe prit që ta kem

Ftojmë të gjithë fshatin
Vu Quy u ndal për të ngrënë arrë betel
Ai u kërkoi prindërve të thernin buallin
Urime nusen e re, nuse e bute

Çift i qëndrueshëm i martuar
Suksesi i shtëpisë është i ngrohtë dhe komod
Nuk ka nevojë të kërkosh larg
Aroma e erës shtëpiake është e pasur në atdhe

Ndarja e një vendi është më e dashur
Misri gjysmë i dashur gjysmë i dashur është i ngrohtë
A jeni vërtet i zgjuar?
Familja ime është shumë e kënaqur me nënën tuaj

Hyrje – Autor: Pham Hong Duc

Jo shumë larg shtëpisë sime
Ka një vajzë të vogël shumë të bukur
Tridhjetë është ende vetëm
Nuk kam pasur ende një dashuri sup më sup

Më shiko i shtangur si dre
E dashur, pse askush nuk mund të ndihmojë?
Dëshironi të jeni larg apo dëshironi të jeni afër?
Mund të më lejoni t’ju ndihmoj pak?

Si je, top rozë
Ose nuk doni të martoheni fëmijë
Ktheje kartën që thashë dhe shiko
Fotot tuaja nuk duhet t’i marr për zemër

Ditë e natë ende dëshiroj
Ne jetojmë së bashku në të njëjtën shtëpi
Pranë njëri-tjetrit por jo larg
Pse ëndrrat nuk janë të njëra-tjetrës?

Ju lutem vendosni shpejt
Më lejoni të përgatis arrë betel për të ardhur në shtëpi
Pyete nënën tënde se çfarë do të thuash
Le të kërkojmë paraardhësit tanë të jenë bashkëshortë

Çfarë urren akoma?
Por unë refuzoj të shkoj në shtëpi me ju
Tani koka është ende e gjelbër
Nëse nesër ke kokën e argjendtë, duhet ta durosh

Zemër, e kam hapur tashmë
Hej, mos më lër të pres për një kohë të gjatë

Dëshironi – Autori: Dieu Ha

Dua të them të dua një mijë herë
Pse po habitet zemra ime?
Duke menduar me hezitim… herë pas here
Pse është kaq e vështirë të thuash vetëm dashuri…?

Dëshiron të thuash që të dua shumë?
Sa netë ëndrrash në dhomën e saj
Do të doja të ndaja një jastëk me ju
Të dy gjysmat ishin të dehur… erë zjarri…

Dua të them që më pëlqen… më pëlqen shumë
Frika se ai do të përgjigjet… jo shumë
Duhej të huazoja poezi për t’u shprehur
Ju nuk dorëzoheni… të mëdhenjtë…

Unë me të vërtetë dua të krahasohem me ju
Më lejoni t’i zbut fjalët e mia
Mbushni veshët me sheqer dhe mjaltë
Se të dua shumë… shumë vëlla…

Çfarë ndodhi me mua – Autor: Dieu Ha

Shiu i madh depërton në tokë dhe rrënjë të thella
Unë të dua… ti tund me kokë
Edhe pse arra e betelit është e turpshme… arra e betelit është e djegur
I vendosur për ta mbajtur zjarrin të ndezur dhe aromatik

Pulsi i jetës nga këtu do të rritet
Tre lindje duhet të jenë thellësisht borxhli
Ngrohtësisht, oh i dashur
Të putha… mendova dashuria e parë

Bubullima e ëmbël dashurie
Duaje edhe një herë… i dashur person tjetër
Kufiri i pasionit është i pafund
Le të rilidhojmë shpejt… më pak mëri

Fryn pak erë me fat
Dhoma e luleve është e varur
Sublimacion emocional dashuria e vonë
Papritmas vapë… mendova se ishte erë

Shiu i mesnatës – Autor: Hang Nga

Shi në anë të rrugicës
Sa herë që bëhet më e rëndë
Pak shi në verandë
Për ata që u mungon…

Histori dashurie e pambaruar
Ùa me shiun që bie
Keni ende kompensim?
Duke dëgjuar shiun gjatë natës…

Jashtë, lule të bardha pomelo
Ende pak aromatik
Më lër të dashurohem akoma
Dëgjo shiun në rrugicë…

Fjalët e dashurisë nuk janë hapur ende
Më ka munguar largimi
Tingulli i shiut është ende duke pëshpëritur
Duke qarë për fatkeqin…

Sa vite janë ende të vështira
Gjeni aromën e grejpfrutit në të kaluarën
Shiu i ftohtë në fund të sezonit
Të moshuarit nuk janë më…

Tani jam gjysmë vetëm
Një hap i vetëm në rrugën e kthimit
Kohe e gjate
Dërgimi i shiut në erë…

Poezitë e shkurtra dhe koncize flirte përmbajnë fjalët e dashurisë që duan të dërgojnë, duke ndihmuar në lidhjen e dy gjysmave të humbura të zemrës, duke ndihmuar për t’i dhënë shije dashurisë. Shpresojmë që poezitë e mësipërme të mira flirtimi do t’ju ndihmojnë të keni një mënyrë për t’i përshëndetur atij personi, mos harroni të vizitoni shpesh blogun për të parë shumë postime të reja.

Ju jeni duke parë postimet 25 poezi të reja romantike të të dashurës që e bëjnë të bie në dashuri në një moment Në Drejtorinë Poezi e trishtë për dashurinë nga Blog ChieuTa.Com. Vizitoni rregullisht blogun për të parë më shumë postime të reja çdo ditë!

Ndani me miqtë Lexoni:

READ  Bài Thơ: "Qua Nhà" (Nguyễn Bính | Educationuk-vietnam.org

Bài viết cùng chủ đề: