4 lượt xem

45+ bài thơ ngắn nhớ người yêu da diết, đau đớn, xót xa và cô đơn nhất | Educationuk-vietnam.org

Poezi e shkurtër i mungon dashnorit Është një nga emocionet më të zakonshme në poezi. Edhe pse është shkruar vetëm me vargje të shkurtra, ai përsëri përcjell mjaft kuptim dhe mund të prekë përsëri zemrën e lexuesit. Nostalgjia është një gjendje e përhershme në zemrën e të gjithëve. Shprehni nostalgjinë tuaj që ai person të kuptojë përmes këtyre poezive të shkurtra!

përmbajtja

Një seri poezish të shkurtra që kujtojnë një të dashur është ndoshta një nga emocionet më të zakonshme. Dhe kjo do të jetë gjithashtu një nga frymëzimet për të shkruar poezi të tilla zemërthyese. Të duash njëri-tjetrin, të jesh bashkë është e lumtur, por kur themi lamtumirë, nostalgjia është diçka që na mundon zemrat deri në mbytje. Është për t’u mbajtur mend, por nuk ka asnjë mënyrë për ta thënë dhe përkundrazi nuk ka të drejtë të thuhet. Sepse në këtë kohë dashuria e njërit është barrë e tjetrit. Le të lexojmë poezitë për të kujtuar dashnorin e vjetër lart që të ndihet njësoj për ty!

Linja konfidenciale e dërguar në faqe
O dashnor! a e dini apo jo
Një minutë pa ty, sa i trishtuar jam
Jeta është e pakuptimtë pa ty.

Në mes të kësaj bote të madhe
Në mes të një turme të zënë
Të takova rastësisht
Por ne kalojmë si të huaj
Papritur, lotët ranë befas
A jeni harruar nga e kaluara
Ose thjesht rastësisht!

Hej erë, kam nevojë për një nder
Është një gjë e vogël, por është një zemër e tërë
Kur era vjen dhe folezon pranë atij personi
Era pëshpërit sa shumë më mungon

Qava kur u ndjeva e padobishme
Duart e holla nuk mjaftojnë për të dashuruar
Sytë e lagur me lot duke rënë në dashuri
Urre vëllanë e gjorë që nuk mund ta ketë dashurinë tënde

Të kujtosh ju djema mbani mend mjaft
Dashuria ime gjithashtu do të shuhet
Një ditë, hipa në barkë për t’u larguar
Unë buzëqesh, fati duhet të të lërë

Pse vërshojnë lotët?
Pse shpresa humbet gjithnjë e më shumë
Pse të pini mijëra gota?
Por nuk mund të harrohet dikush

Dehuni për të harruar gjithçka
Harrojeni trishtimin, vetminë, njerëzit e vetmuar
Papritur kuptova në gjumin tim të shqetësuar
Jeta është pa shije kur shpirtrat tanë janë të vdekur

Ndonjëherë… mendon akoma për mua
Rreth kujtimeve të ëndrrave dhe ëndrrave blu
Edhe pse e di që tani po ndahemi
Jeni të kënaqur me personin që ju pyet?

Ndonjëherë… në ëndërr pëshpërit
E mbaj mend akoma dashurinë e marrë
Lëreni zemrën tuaj të ketë akoma më shumë ankth
Net nostalgjike nostalgjike?

Ende në zemrën time plot dashuri,
A është ende dita e gjatë e betimit?
Pse mendja tingëllon kaq e hidhur,
Shumë vuajtur në mes të konfuzionit… nostalgji…

45+ poezi të shkurtra i mungojnë të dashuruarit më shumë, me dhimbje, më keqardhje dhe të vetmuar

Kur jam i trishtuar, mendoj për ty
Vajza që dikur ishte e dashuruar
Emocionet ndjekin dashurinë endacake
A e dini se në cilin port keni mbërritur tani…?

E mbaj mend akoma deri tani
Ata sy më bëjnë shpirtin të dridhet
Ditë dhe ditë dashurie, një qiell me lule dhe ëndrra
Pastaj një ditë ëndrra e purpurt u prish dhe u mpi…

Pas shumë kohësh, më mungon akoma
Ende e dashur, e dhimbshme por e hidhur
Ende presim përpara edhe pse qielli është shumë larg
Ende po aq i pasionuar sa kur ishte i magjepsur.

Njerëzit që largohen dhe largohen i duan zemrat
Duke ju lënë me kaq shumë dashuri
Sa shumë shqetësime kur dashuria prishet
Nën shi, ngashërime të mbytura.

45+ poezi të shkurtra i mungojnë të dashuruarit më shumë, me dhimbje, më keqardhje dhe të vetmuar

Sot është ende vetëm një qiell
Por ti nuk më shikove më
Kjo botë është e ndarë në dy gjysma
Unë dhe ti jemi në dy drejtime të ndryshme…

Unë të dua me shumë pasion
Dashuroni aq shumë sytë tuaj janë të mbushur me dashuri
Por unë nuk jam ai që ju zgjidhni
Pra, përgjithmonë është vetëm një e njëanshme…

Çfarë qielli, njerëz të mirë
Më kujtohen ende ditët e vjetra
Kujtimet e vjetra ende ruhen dhe ruhen
Aroma e parë duhet të jetë gjithmonë e shenjtë.

Unë jam larg, por ende të dua
Jini të qetë pasditeve me erë
Ndiqni ato kujtime të vjetra përgjithmonë
Njerëzit ku nuk janë me ju.

Ka një person që kam lënë pas
Numëroni gjithmonë në heshtje çdo stinë dashurie
Ka një person që tani është plak
Nuk te kam harruar as nje dite…

Unë po përballem me të dy me mall
Askush nuk foli, vetëm shikonin njëri-tjetrin në heshtje
Gjethi që ra në verandën e vjetër ishte shumë i lehtë
Jini të paqartë dhe më pas ecni shpejt.

45+ poezi të shkurtra i mungojnë të dashuruarit më shumë, me dhimbje, më keqardhje dhe të vetmuar

Kujtimi i njerëzve në kohën e kaluar
Dhe ndonjëherë dua që ne të dy të takohemi
Por mendova se isha i pafat
Buzëqeshje e butë, dashuri e papërfunduar… vështirë të zbehet

Ka vetëm një person për të kujtuar
Fshihu në zemër pa gjysmë ankese
Njerëzit vijnë e shkojnë pa justifikuar
Këmishën e vjetër, e hodha me indiferent…

Ne shikojmë njëri-tjetrin, por shpirtrat tanë janë si budallenj
A ka ende ndonjë kujtim të regjistruar?
Duhet të takohemi, por nuk di çfarë të them
Zemra më dridhet nga lotët.

Poezitë e shkurtra që i mungon një dashnor larg janë poezi të shkruara me mall dhe dashuri për çifte. Sepse ndonjëherë duke e dashur njëri-tjetrin nuk do të mund të jenë pranë njëri-tjetrit gjatë gjithë ditës. Kur të gjithë të rriten, do të ketë shqetësime. Dhe mbi të gjitha, është të përgatitemi për një të ardhme të përbashkët për të dy ne. Prandaj edhe poezitë e shkurtra që kujtojnë të dashurin tënd mbajnë lëkurën. Është gjithashtu një mënyrë për të mbajtur zjarrin të ndezur dhe për t’i afruar njerëzit.

READ  Thơ Chế Noel FA, Chùm Thơ Noel Chế FA Không Có Gấu Hài Hước & Bựa | Educationuk-vietnam.org

Ndonëse dy rajone…por një që dëshiron nostalgjinë
Zemra e vogël në dhomë është ende duke pritur
Ende me mall për këtë dimër që do të vijë
Shpirti le të jetë gjithmonë i ekspozuar ndaj gëzimit.

45+ poezi të shkurtra i mungojnë të dashuruarit më shumë, me dhimbje, më keqardhje dhe të vetmuar

Sa netë do të shpërthejë nostalgjia
Qielli i Veriut dhe i Jugut na ndan mijëra milje
Por si ta varrosni veten në dashuri?
Vrite ëndrrën dorë për dorë.

Cili kujtim është më i mirë se kujtimi që dua
Kur vazhdoni të mbani shpresën
Nuk dua që dashuria jonë të jetë e valëzuar
Duartrokisni bregun dhe më pas ngrini në distancë…

Unë dhe ti jemi në të dy anët e lumit
Lumi kujton pse është kaq i gjatë dhe i gjerë
Zgjata dorën por nuk munda të përqafohesha
Kujtimi i tij është i tejmbushur për të luajtur.

Jetoj apo ekzistoj?
Dhe çdo ditë ndihem ndryshe
Kujtimet për ju janë si valë ulëritës
Vazhdoni të ngriheni lart në zemrën tuaj.

45+ poezi të shkurtra i mungojnë të dashuruarit më shumë, me dhimbje, më keqardhje dhe të vetmuar

Me mungon shume keto dite
Perëndimi i diellit i mbulon sytë e lodhit
Gjatë gjithë natës, ai u kthye
Ai priste me padurim flokët e thinjura në zemrën e tij.

Çfarë duhet bërë për të kapërcyer nostalgjinë?
Mbush çdo frymëmarrje të zemrës
Natën, peizazhi fle i qetë
Pse nostalgjia vlon mbi siluetë???

Pa ty, unë ëndërroj në ëndërr
Dëshira për dashuri për të kënaqur nostalgjinë
Buzët e malluara që pëshpëritin rrëfime
Le të mos jetë e egër nata e gjatë, e dashur.

Nëse di të duash, por të vuash, i dashur
Pastaj dua të jem i vetmuar për pjesën tjetër të jetës sime
I vetëm, do të doja të isha i vetmuar në heshtje
Për të mos u trishtuar, për të mos munguar!

45+ poezi të shkurtra i mungojnë të dashuruarit më shumë, me dhimbje, më keqardhje dhe të vetmuar

Gjysh pse me torturon keshtu?
Gjatë gjithë ditës, më mungon përgjithmonë
Zonja Nguyet, pse është makina kaq larg?
Është rruga për në varkë… rruga për në Son Khe.

Më mungon shumë… Shumë të dashuruar!
Dhe e trishtuar sepse edhe unë të dua
Oh dashuria ime ! Pse jo pak ëmbëlsi
Por ende e brishtë si gati për t’u thyer.

Dua të më mungosh dhe të ndjej të përzier në stomak
Për ju dashuri e ëmbël dhe e sinqertë
Qoftë gjithmonë e mrekullueshme kjo jetë
Le të shkruajmë së bashku një histori dashurie.

Numërimi i kohës sipas ritmit të trokitjes
Nata zbehet, nostalgjia bëhet plot
Jam vetëm pranë llambës së tharë
Duke kërkuar në mungesë një hije në distancë…

Natë e qetë, ndihem i rëndë
Thellë në zemrën time imazhi juaj
Pikat e vesës në gjethin e gjelbër
Si simpatizoj me ty nostalgji.

45+ poezi të shkurtra i mungojnë të dashuruarit më shumë, me dhimbje, më keqardhje dhe të vetmuar

Të zgjohesh natën duke dëgjuar një zemër të trishtuar
Muzika e shtëpisë së të cilit është melodioze
I vetëm rri zgjuar në mes të natës së shkollës
Sillni nostalgji, kush e di!

Keto dite me mungon shume
Në pritje të pranverës për të sjellë lulen palankin që mbaj
Ne të dy plotësojmë dëshirat tona
Një jetë e betuar për të ecur së bashku.

Ku je, pse nuk kthehesh?!
Më lër të më mungosh dhe të uroj shumë!
Vëlla, nëse mundesh
A është më mirë të kthehesh tek unë kështu…

Sa herë dua të thërras emrin tënd
Kur zemra është plot nostalgji
Unë dua t’ju dërgoj pak dashuri
E mbaj, pse nuk mund të fle i qetë.

45+ poezi të shkurtra i mungojnë të dashuruarit më shumë, me dhimbje, më keqardhje dhe të vetmuar

Unë dhe ti jemi dy drejtime të ndryshme
Të kesh një marrëdhënie të paracaktuar duhet të takohet me dashurinë
Të mbaj mend që ke qarë gjithë natën
Në zemrën time ka një dashuri të thellë.

Tashmë është mëngjes por ende bie shi
Era është shumë e ftohtë, çmimi i zemrës
Nostalgjia ngrihet në sytë e tejmbushur
Shumë dëshira janë të tejmbushura, por ende të pa shprehura.

Kur jam i trishtuar, mendoj për ty
Mendoj për përqafimin tënd
Edhe pse nuk jemi takuar kurrë
Por mendja ime është shumë e lumtur.

Poezitë që kujtojnë një person tërheqës dhe kuptimplotë na bëjnë gjithmonë të valëviten zemrat. Duke lexuar këto poezi, zemra ime papritmas bëhet çuditërisht e ngrohtë. Le të ndihemi së bashku dhe mos harroni ta ndani këtë artikull!

READ  Thơ về hoa Bỉ Ngạn, ý nghĩa, truyền thuyết về loài hoa này | Educationuk-vietnam.org

Pasdite, binte shi
Sikur qielli të ishte po aq i zemëruar sa unë
Si të dërgoni kujtesën te njerëzit?
Le të bëhen çift dy nostalgji!

Pyete me shqetësim zemrën rozë
A ka ndonjë pritshmëri nga kjo anë?
Natën kur vendosa kokën në jastëk dhe ëndërroja
Pyesni se ku janë njerëzit tani?

Thjesht përkëdheleni stomakun tuaj
Vite e muaj pritje për ditën për të dhuruar dashuri
Më kujto, historia jonë
Rrëfeni “të turpshëm” dhe buzëqeshni në heshtje!

Mbani mend shumë sy dhe buzë
Kur duart që mbajnë duart nuk i lëshojnë
Lëreni hënën të shkëlqejë nëpër kodra
Ju dërgon nostalgji për personin që doni!./.

Unë ende e di se jam një mijë milje larg
Lëreni natën e trishtuar të dërgojë në poezi
Ndonjëherë lotët rrjedhin të turbullt
Mos harroni, unë di vetëm të ëndërroj dhe të ëndërroj

A e kuptoni dashurinë e thyer?
A më bën të vuaj?
Trishtimi u mbyt në zemër
Sepse shumë premtime për të pritur dhe pritur

Oh si të bëhesh i trishtuar përgjithmonë
Di të largohesh por çfarë të bësh..?
Lotët rrodhën në sytë e njëri-tjetrit
Duhet te te harroj…? Pa marrë parasysh sa dashuri

Ai ende heshti dhe nuk foli
E dinit se…?E pyeta por më dhimbte
Të ulur këtu me pikëllim
Papritur, nga erdhi shija e kripur?

Kaq shumë kujtime të ditës së gjelbër të humbur
Kur e mendoj, ndihem shumë i trishtuar
Në heshtje shikoj se hëna perëndon

Mbani mend, vëllezër dërgoni poezi
Dërgimi i dashurisë për të gjitha zemrat e hutuara
Kujt i intereson kur është vonë pasdite
Unë mbledh rrezet e diellit për të rikthyer ndjenjat e mia

Të qenit pranë njëri-tjetrit ndihet normale
Pa njëri-tjetrin, ne mund ta shohim problemin në zemrat tona
Shenjë e dashurisë së pamasë
Në vjeshtën blu, në retë rozë,

READ  25+ Bài Thơ Chế 8/3 (Quốc Tế Phụ Nữ) Hài Hước & Vui Nhộn | Educationuk-vietnam.org

Ku te mungon kur je afer..?
Kur të jesh larg, do ta dish… në këtë jetë, më ke mua
I shtrirë natën zgjuar, pesë vigjilje
Poezia që shkrova, më kushtoi mua…

Natën vonë duke parë hënën e artë
Të kujton vazhdimisht mijëra dashuri
Dikur shkonim në të njëjtën shkollë
Duke dashur njëri-tjetrin, ai gdhendi fjalën dashuri në zemrën e tij.

Muaj e ditë pres, shpresoj
Por kurrë mos e shihni hijen rozë të së shkuarës
Mbani mend sa shumë doni
Tani ai kujton shiun e papritur në zemrën e tij.

Hej pleq, mbani mend?
Çfarë pasdite qëndroni pranë lumit duke pritur?
Përmes shumë ditëve të ëndrrave
Kush te mungon tani

te dua shume nostalgji
Më mungon shumë çdo natë
Shumë herë kam qëndruar zgjuar për një kohë të gjatë
Të kërkoj thellë në nostalgji

Ka netë kur përkulem dhe shqetësohem
Në kërkim të dëshpëruar për frymën e ngrohtë të së shkuarës
Dashuria juaj është si era e mesditës
Ka mbaruar dhe do te le me nostalgji

Unë dhe ti jemi në të dy anët e lumit
Lumi kujton pse është kaq i gjatë dhe i gjerë
Zgjata dorën por nuk munda të përqafohesha
Kujtimi i tij është i tejmbushur për të luajtur.

Nëse di të duash, por të vuash, i dashur
Pastaj dua të jem i vetmuar për pjesën tjetër të jetës sime
I vetëm, do të doja të isha i vetmuar në heshtje
Për të mos u trishtuar, për të mos munguar!

Këtu janë artikujt poezi e shkurtër i mungon dashnorit që duam të ndajmë me ju. Mund të jetë nostalgji e dhimbshme kur i dashuri është larg, por gjithashtu mund të jetë jashtëzakonisht e dhimbshme nëse personi tjetër është një ish-dashnor. Nëse është lumturi, shpresoj se do ta ruash këtë moment përgjithmonë. Dhe nëse është duke vuajtur, unë gjithashtu shpresoj që ju të jeni mjaftueshëm të fortë për ta kapërcyer atë dhe të bini përsëri në dashuri. Mos harroni të lexoni artikujt tanë të ardhshëm për të ndjerë ndjenjat tuaja përmes poezive të mira!

Bài viết cùng chủ đề: