4 lượt xem

Bài Thơ Về đồ Dùng Gia đình | Educationuk-vietnam.org

Ju jeni të interesuar në Poezi për pajisjet shtëpiake drejtë? Eja te shkojme VALVE HOC Ndiqni këtë postim këtu!

SHIKO MË SHUMË VIDEO Poezi për pajisjet shtëpiake në facebook.com/PheBinhVanHoc.

Poezi me temë familjare për parashkollorët, për foshnjat ❤️️ Më e mira ✅ Ndihmon mësuesit dhe prindërit të krijojnë interes për gjuhën dhe zhvillimin e trurit të fëmijëve

Poezi me temë familjare

Së pari, phebinhvanhoc.com.vn ndan me ju poezitë më të mira me temë familjare më poshtë

Gjyshja dhe nipi Autori: Tran Dang Khoa

Bebi, zgjohu, ushtrohu me gjyshen, Ne dy gjyshërit, jetojmë të lumtur dhe të shëndetshëm

Viçat pyesin momCollects

Kur pi qumesht, po qumeshti te mbushet me gjokse Dhe femija thith kaq shume Ku rrjedh qumeshti Ja, mami nuk thote pse qesh perseri?

? Përveç poezisë me temë familjare ❣️ Referojuni poezisë me temën e kopshtit

Poezi për pajisjet shtëpiake

Poezitë për furnizimet shtëpiake do t’i ndihmojnë fëmijët të kenë më shumë eksplorim dhe zhvillim më të shpejtë të trurit

Peshqirë të vegjël – Koleksione

Mami i vendos një peshqir foshnjës Era e largon peshqirin hundën që teshtin Për t’i kujtuar fëmijës ta fshijë menjëherë

Ora Autori: Nguyen Thi Phuong Thao

Unë jam në gjumë të thellë Harrove orënOra më kujton Zile! Reng! Zgjohu! Gjeli ngrihet herët.Macja merr një sy gjumë.Dhe unë shkoj në shkollë.Shko në shkollë në kohë.

THE FAN – Koleksione

Gjyshja më dha një tifoz Rrota të kuqe dhe jeshile Një fanse e vogël e bukur I adhuroj thirrjet në erë Uroj që të rritesh shpejt

Ditë e natë duke i fryrë gjyshja gjumë të qetë Dora ime i thërret erës.

Lakuriq i Bukur Autori: Thanh Hoa

Nëna dhe babai punojnë në Fabrika Bat TrangSjellja e foshnjës një tas të bukur Me degë krizanteme që lulëzojnë dhe fluturojnë Nga balta e baltës Nëpër dorën e babait Nëpër dorën e nënës në një tas me lule Të edukosh fëmijën për të mbajtur çdo vakt të përditshëm Babai, nëna Foshnja mban në dorë.

Kupa e ngrohtë e nënës dhe bijës Autor: Nguyen Lam Thang

Mami ngroh barkun, lind filxhanë. Fytyrat janë të njëjta. Sjell shumë premtime

Mami ka një trung të hollë Është një thithkë për të ushqyer fëmijën e saj Qumësht plot shije

Fëmijët janë shumë të mirë. Mos pini së pari. Ftoni mysafirë, buzëqeshje e dashur

Kupa të ngrohta të nënës dhe fëmijës Gjithmonë bashkë Mirëpritur mirëseardhje.

? Pranë poezive me temë familjare për fëmijë ❣️ Shihni më shumë enigma me shkronja të mira

Poezi të mira familjare për fëmijë

Mos humbisni Poezitë me temën Familja e mirë për fëmijë për mësuesit dhe prindërit për t’i mësuar fëmijët

Të dua Autor: Tu Mo

Ai ka një këmbë të lënduar Ajo fryhet ajo bymehet Ecja duhet të mbajë veten me një bastun Çalohet Ecën në shkallët Ngritja e këmbës së tij është shumë e vështirë Duke e parë atë duke u përplasur Viet duke luajtur në oborr Lon ton afrohet Duke u përqafuar shpejt “Gjyshi më kapi supin, unë ndihmova ai lart!” Ai u ngjit shkallëve Me gëzim në zemër duke hedhur shkopin dhe duke u përkulur Zbrisni Harrojeni gjithë dhimbjen Përqafoni nipin dhe përkëdheli kokën “Urime djalit, ai është shumë i shëndetshëm sepse të do”

Nëna ime mbledh

Ne shtepi kam nene Nena ime duhet te kujdeset per gjerat qe duhet te beje Rri vone por zgjohu heret Nena kujdeset per punet e shtepise por gjithmone ne kohe Mami me telefonon te me zgjoje Me kujton une e flokut, cfare te bej, me lere ne shkolle me kohe, Me lindi nena, se punova fort, Duaje nenen, fshehtas Premtoj E bindur dhe e zote.

? Përveç poezive me temë familjare ❣️ Referojuni enigmave me objekte parashkollore

Poezi familjare për parashkollorët

Poezi familjare për fëmijët e kopshtit janë të mira, kuptimplota për t’i ndihmuar ata të përthithen më shpejt

Halla dhe nëna Autori: Tran Quoc Toan

Në mëngjes i them përshëndetje nënës sime, vrapo ta përqafoj qafën pasdite, e përshëndes, pastaj futem në prehrin e nënës sime Dielli lind e perëndon Në këmbët e mia të tonifikuara Dy horizonte Nënë dhe mësuese.

Merrni një kruese dhëmbësh për koleksionet e gjysheve

Më mëso të shkoj në shtëpi sa herë që ha, mos harro të më japësh një kruese dhëmbësh Por asaj zonje i humbi të gjithë dhëmbët nuk munda t’i merrja një kruese dhëmbësh për të shkova të derdh ujë dhe ta nxirrja.Çaji aromatik u përhap në të gjithë shtëpinë dhe isha i lumtur.

Dhurata e nënës Grumbullon

Mami bleu një palë syze Përdoret për të shkuar larg Sa herë që ishte me diell Syzet ishin nga babai Mami bleu një palë pantofla Të përdorura në shtëpi Sa herë që mami ishte larg Pantoflat ishin të miat Mami bleu një tortë Përdoret si dhuratë Sa herë që qaje torta ishte e imja E gjithë familja u argëtua Duke kaluar ngrohtësinë e mamit Ka kohë që nuk jam bërë zanë.

? Përveç poezisë me temë familjare ❣️ Lexo më shumë poezi verore për parashkollorët

Poezi me temë familjare

Poema me temë familjare është e dashur dhe e shpërndarë gjerësisht nga të gjithë

Bima e misrit Autor: Nguyen Ba Dan

Pema e misrit eshte nena Misri eshte femija Trupi i nenes eshte i holle Trupi im eshte i dhjamosur dhe trupi eshte i dhjamosur Secila bime eshte nga disa misra Farat jane te shtrire dhe te rrumbullaket Punoj shume per te rritur femijet e mi kam nuk pendohem Të gjitha për shkakun tuaj, e di.

Duke vizituar shtëpinë e gjyshes Autori: Nhu Mao

Duke vizituar shtëpinë e gjyshes Gjyshja ishte larg Duke patur pula Duke luajtur në diell qëndrova dhe i shikoja zogjtë Më pas i thirra gjatë gjithë kohës Bap, baba, baba Ata vrapuan me nxitim, u grumbulluan përreth Duke thirrur “cicërimë” Pula ishte e zënë Duke marrë orizin e artë, unë butësisht notoi në të ftohtë.

Dashuria Mami Autori: Mbledhur

Mami shkon në punë Herët në mëngjes Zgjohet për të fryrë orizinCopë mish dhe peshk Unë jam në faqe Mami e ëmbël Oh mami! Të dua shumë.

Pranvera është këtu Autori: Mbledhur

“Pranvera sjell shpresë Ngrohtësisht të gjithëve. Ju uroj një jetë të gjatë dhe të gjatë për ju dhe tuajat”

? Pranë poezive me temë familjare ❣️ Referojuni poezive për fëmijë të klasës së mirë 1

Poezi me tema familjare

Poezi Rreth Temave Familjare u jep prindërve dhe mësuesve më shumë tema për t’u mësuar fëmijëve të tyre

Unë e dua shtëpinë time Autori: Doan Thi Lam Luyen

Nuk ka vend si shtëpia jote. Ka një tufë harabelash në verandë që cicëron. Ka një pulë me lule kumbulle. Kërcejmë kur kemi mbaruar shtrimin. Është një zonjë me banane mjaltë me mjekër rozë. Ka një pellg me spinaq ujë dhe peshku i flamurit, aromatike me lule zambak uji Bretkosa duke degjuar muzike, kriket duke recituar poezi Edhe nese eshte kaq larg, nuk ka vend aq te lumtur sa shtepia jote.

Ndihmoni MomCollection

Sot e diel kam nje dite pushimi ne shtepi.I ndihmoj prinderit te mbledhin perimet dhe te pastrojne Rrobat te palosura mire.Ti bej femijet te luajne bashke Prinder te lumtur.

Fëmijët urojnë gjyshërit e tyre Vitin e Ri Autori: Nip Trinh

Viti i vjetër ka kaluar, viti i ri po vjen, pjeshkët janë në lulëzim të plotë, dielli po shkëlqen për të festuar pranverën e re, dhe lulet po lulëzojnë, pranvera dhe rozë, sot, unë vij të të shoh ty dhe gjyshërit e tu Gjyshërit, do t’i kujtoj. Bëhuni mirë, studioni mirë, bëni gjëra të mira, disa fjalë do të doja t’ju thoja, gjyshër, qofshi të lumtur përgjithmonë.

? Përveç poezisë me temë familjare për fëmijë ❣️ Poezi referuese për fëmijë 1 vjeç

Poezi me temë familjare

Zbuloni poema interesante dhe interesante me temë familjare më poshtë

Njeriu i diellit të ylbertë – Koleksione

Burri i diellit shkëlqen nënë e bir, djalin dhe nënën, duke udhëhequr njëri-tjetrin në rrugë, ai i ngërthen sytë nga unë, dhe ai i ngul sytë nga ai.

Gjyshi është në qiell, unë jam këtu poshtë, gjyshi dhe nipi qeshin së bashku, mami qesh pranë gjyshit, dielli po shkëlqen

❣️ Histori e mirë për mësimin e nënës

Lepuri i vogël nuk bindet Një ditë, nëna lepuri i tha foshnjës lepurit: – Lepuri im! Rri në shtëpi, mos dil, zemër!- Po! Unë jam në shtëpi, nuk dal larg Por fluturat fluturojnë, Fluturat thërrasin:- Lepuri i vogël! Dilni në kopsht dhe luani! Aty është ky bari, ja kjo lule, më pëlqen shumë. Lepuri i vogël vrapoi menjëherë pas Fluturës. Lepuri i vogël luajti përgjithmonë…luajti përgjithmonë…larg…deri tani…Më pas, Lepuri harroi rrugën për në shtëpi. Lepuri i vogël qau dhe thirri: Mami! Mami! Xha Ariu kaloi dhe pa lepurin e vogël duke qarë. Xhaxhai e mori në shtëpi fëmijën Lepur. Lepuri nënë vrapoi për të përqafuar foshnjën lepur, foshnja lepuri i tha nënës së saj:- Mami! Mami më tha të qëndroja në shtëpi. Unë u largova përsëri, më fal mami!

? Përveç poezisë me temë familjare ❣️ Sugjerime poezie për fëmijët e kopshtit

Poezi Per femije Tema Familjare 5 6 vjec

Ju lutemi referojuni poezive më të mira të mëposhtme për fëmijë 5 6 vjeç me temë familjare

Pranvera për të mbledhur

Gëzuar Vitin e Ri, Gëzuar Vitin e Ri, Fat të mirë, Shëndet të mirë, Fat të mirë, Fat të mirë, Ditë të Gëzuara, Buzëqeshje të ndritshme, Uroj të gjithëve, Gëzuar Pranverën Si një familje. Përshëndetje! Urime me respekt!”

Baby uron të gjithë Autori: Nip Trinh

Gëzuar Vitin e Ri, Gëzuar Vitin e Ri, Plot Prosperitet, Fat të mirë, Gëzuar Vitin e Ri, Lumturi, prosperitet, prosperitet, pasuri, bollëk shëndeti, urimet më të mira dhe urimet më të mira!

Gëzuar Vitin e Ri Autori: Nip Trinh

Nata e Vitit të Ri po vjen, Baby uron të gjithëve, Prindërit, Gjyshërit, Bollëk, Shëndet Ju uroj, ju uroj të gjitha të mirat.Studioni fort, Shijojeni gjithë vitin, Bebi uron të gjithëve Plot të qeshura, Mbushur me dashuri, Shëndet dhe begati.

? Përveç poezisë me temë familjare ❣️ Sugjerime interesante të poezisë për 5-vjeçarët

Poezi per femije 4 vjec me teme Familje

Poezi për 4-vjeçarët me temë familjare i ndihmojnë fëmijët të mësojnë më shpejt

Mami vjen në shtëpi – Mbledhur

Mami u kthye në shtëpi Qeni vrapoi i lumtur për të përqafuar Zogën e rosës Mbështilleni fort rreth këmbëve Ndiqeni atë në oborr Ndiqeni atë në kuzhinë Nëna i ftoi të gjithë të shkonin Ata vazhduan të rrotulloheshin duke thirrur me zë të lartë:- “Mami, jam e uritur! Mami, jam i uritur!” Nëna i thirri të gjithëve. Mori një vakt me oriz. Pasi mbaroi së ngrëni, ai bërtiti: – “Mami, jam i uritur! Mami, jam shumë i uritur!”

Foshnja dhe nëna – Luong Thi Xiem

Pas shkollës, mami më merr. Merrni dorën e fëmijës tim nëpër rrugë Mami më kujton gjithmonë të eci në trotuar Ka shumë lloje makinash. Nëse kaloni rrugën, duhet të prisni që drita jeshile të shkojë. Foshnja pëshpërit me bindje Më kujtohet, mami

Përshëndetje Autori: Pham Cuc

Shko në shtëpi dhe thuaj përshëndetje nënës tënde Shko në kopshtin tënd për t’i përshëndetur gjyshes Gjyshi punon në shtëpi. Unë vij: Përshëndetje gjysh! Përshëndetje të dashur Ftojini zorrët e gjithë familjes Më e bukur se çdo lule që dua t’u jap vetëm atyre kush jane larg nuk mund te jap “pershendetje”

? Përveç poezisë me temë familjare ❣️ Lexo më shumë poezi për fëmijë 4-vjeçarë

Poezi për kopshtin 24 36 muaj Tema familjare

Poezi për kopshtin e fëmijëve 24 36 muaj Tema familjare për nënat dhe mësuesit për të ndihmuar në zhvillimin më të shpejtë të trurit të foshnjës

Mëngjes në shtëpinë time – Poezi nga Tran Dang Khoa

Qielli është në zjarr në lindje, oborri mban një shall të bukur rozë, babai im mban një cigare për të lëruar, nëna ime po bie me shuplakë ujë, dielli është plot në kuzhinë Kur u zgjua Cai na, bananet qëndruan duke duartrokitur duar dhe duke qeshur, sa e lumtur je! Zonja bambu kreh flokët buzë pellgut Vajza prej bastun prej palme kacavjerrëse me rroba të bardha vjen të shikojë në pasqyrë.Xhaxhai tenxherja prej bakri këndon fort.Fshesat përkulen nëpër shtëpi.

Zemra e nënës – e mbledhur

Ka ëmbëlsira, kafshata të shijshme për të gjithë ju, Të hidhura vetëm ju e dini, Të vështira vetëm mami ose mami shqetësohen për të qëndruar e ulur Kur je i sëmurë, mami është si dielli i mëngjesit që të puth gjumin Mami një zjarr në errësirë, Të ngroh. deri në dimër, Ju jeni një tifoz i lezetshëm, duke ndjekur vapën e verës, verën.

MAKING Brother – Koleksione

Është e vështirë për mua, nuk është shaka, me një vajzë, është një e rritur

Kur foshnja qan Ju duhet të ngushëlloni Nëse fëmija bie Ju ngrini butësisht

Mami më jep ëmbëlsira dhe dhurata, më ndan më shumë, ka lodra të bukura, më jep edhe mua

Është e vështirë të jesh ti, por është argëtuese. Kushdo që i do foshnjat mund ta bëjë këtë.

? Përveç poezisë me temë familjare ❣️ Shihni më shumë poezi që fëmijët të praktikojnë të folurin mirë

Poezi për baballarët për parashkollorët

Poezi për babin për kopshtin Fëmijët janë kuptimplotë dhe i ndihmojnë fëmijët të duan familjen e tyre, veçanërisht babanë e tyre

Dhurata e babait – Pham Dinh An

Babai im është ushtar. Në zonën e largët të ishullit, ai nuk është kthyer kurrë nga një magji, por gjithmonë ka dhurata

Babi dërgoi mijëra kujtimeDërgoni mijëra dashuriBabatë dërguan mijëra dëshiraDërgoni mijëra puthje

Babi jep kaq shumë dhurata Sepse e di që je shumë i mirë Sepse gjithmonë e ndihmoni babin Sulmuesi është gjithmonë i qëndrueshëm.

❣️ Këngë për fëmijë për familjen e mirë

Bëj një punë si baba Mbledhja

Babai i Tuan-it drejton trenin, babai i Hung-ut ndez zjarr, Dëgjuar nga babai i tij, Dëgjuar për fshatin Hung, Tuan është shumë i pasionuar. Duke punuar si babai i tij Sa ndenjëse të vogla Të detyruar të ngjiten me njëri-tjetrinCu Tuan punon si tren Hung si shoferi fryn një tufë banane Lëreni trenin të largohet nga stacioni Vraponi rreth luginës Treni bërtet: Pëlqejeni!

? Pranë poezisë me temë familjare ❣️ Ndani poezinë më të mirë për 2-vjeçarët

3 Poezi me temë familjare 4 vjeçare

Referojuni disa prej 3 poezive më të mira 4-vjeçare me temë familjare për fëmijë

Tet po vjen në shtëpi – Nguyen Hong Kien

Lule pjeshke para rrugices, buzeqeshur e gezueshme ne mengjes, lule kumbulle ne kopesht, rrahin krahet e bardha, oborr me diell, nena qe tha lule, lyen pula, dhe vare kuplete, Tet po hyn ne shtepi, po vjen nje dite tjeter. Qielli dhe toka lulëzojnë.

Gëzuar Vitin e Ri – Mbledhur

Viti i vjetër ka kaluar, viti i ri ka ardhur, ju uroj jetë të gjatë dhe të shëndetshme, nuk do të plakeni kurrë, do të jeni gjithmonë të rinj, nuk do të plakeni kurrë, do të dashuroni dhe jetoni në harmoni, shtëpia juaj është te begate do te jesh i lumtur dhe familja jote do te gezoje dhe biznesi yt do te gezoje gjyshe mos harroni Me jepni para me fat ne Vitin e Ri Ju falenderoj.

? Përveç poezisë me temë familjare ❣️ Lexo më shumë poezi për fëmijë 3-vjeçarë, kopsht fëmijësh

Pra, këtu kemi prezantuar me lexuesit Poezi për pajisjet shtëpiake. Shpresojmë që ky artikull t’ju ndihmojë në jetën tuaj të përditshme dhe studimin. Ne dëshirojmë ta ndalojmë këtë artikull këtu dhe t’i urojmë lexuesve tanë një vit të ri 2022 të lumtur dhe të begatë!

Uebfaqja: https://phebinhvanhoc.com.vn/

Njoftoni: Kritika letrare përveç që u shërben lexuesve në Vietnam, ne kemi gjithashtu një kanal në anglisht PhebinhvanhocEN për lexuesit në mbarë botën, që i fton dëgjuesit të shikojnë.

Ju falenderojmë!

READ  Cảm nhận về bài thơ Sang thu của Hữu Thỉnh | Educationuk-vietnam.org

Bài viết cùng chủ đề: