6 lượt xem

Chùm thơ Chúc mừng sinh nhật Con Trai thật hay, ý nghĩa của Bố Mẹ | Educationuk-vietnam.org

(iini.net) Përzgjedhja e artikujve poezi urime ditelindjen bir i dashur shumë mirë, kuptimi që prindërit duan t’ua përcjellin fëmijëve të tyre. Poezi të tilla si urimet për ditëlindjen për djalin tuaj, së bashku me këshilla dhe dashuri nga prindërit.

përditësimi: Momentalisht shoh shume ndarje, urime ditelindjen djalit te lexuesit ne rubriken e komenteve eshte shume e mire, mos harroni te shkoni ne fund te artikullit per ta pare!..

Artikuj poezi e shkurtër por e mirë për ditëlindjen më poshtë do të përditësohet rregullisht nga iini.net. Nëse keni urime për djalin tuaj, ju lutemi ndani ato në komentet në fund të artikullit!

Një tufë poezish Happy Birthday Son është vërtet e mirë, kuptimi i Prindërve
poezi urime ditelindjen bir i dashur (foto: internet)

Gëzuar ditëlindjen Son Poezi të bukura #01
GEZUAR DITELINDJEN BIRI

Në ditëlindjen time, babai më jep poezi
Zemër, rritu çdo orë, shpresoj
Mos harroni ta doni babanë tuaj në zemrën tuaj
Ndiqni çdo hap të epokës së zanave rozë

Kini kujdes, studioni mirë, jini të sigurt
Si baba për të kënaqur mallin e një vendi të largët
Le të shkrihemi, buzëqeshja e luleve
Dhurata e paçmuar e jetës së babait tim!

Gëzuar ditëlindjen Biri Poezi të mira #02
DISA RREGJAT E POETETVE I JEP NJË FËMIJË

Nesër është ditëlindja e djalit tim..
Sot babi më dha disa vargje me poezi!
***
Drita e hënës së nesërme…gjashtëmbëdhjetë..
Do te jem me ty.. ankoruar ne bregun e dashurise..
Ndez qirinj..
Vezullues si mosha ime e shkollës..!

Edhe pse familja është ende e varfër..
Meqenese te dua, perpiqem akoma te kujdesem per ty..
Në pritje të viteve të studentëve..
Fëmijë të mirë – babai, nëna, mësuesi, halla të kënaqur!

Mëso mirë si të duash bir..
Për t’i bërë gjithmonë të lumtur mësuesit dhe prindërit..
Neser eshte ditelindja ime..
Sot babi dërgoi disa fjalë: FËMIJË TË LUMTUR!

poezi urime ditelindjen bir
Fotopoezi urime ditelindjen bir.

Gëzuar ditëlindjen Son Poezi e bukur #03

GËZUAR DITËLINDJA POEM 2 DJALI DUAL

Gëzuar ditëlindjen fëmijë të dashur
Shtëpia jonë ishte shumë argëtuese në atë kohë
Lindi edhe dy fëmijë të tjerë
Si të përfitoni më të mirën nga të dyja botët…

Sa familje e lumtur
Të dy zotërinj, secili prej tyre i do
Kujdesuni, kujdesuni, ruajuni….
Mbro, mëso… jep shumë dashuri

Përmes kohës së shiut, diellit, erës, vesës…
Fëmijët rriten gjerësisht dhe arrijnë larg
Zhyt veten në erë
I vetë-mjaftueshëm, i pavarur…si baba për pak kohë

Prindërit e mi më duan shumë!
Dua të të përqafoj si kur isha fëmijë
Por me kushtin tani
Zbulo, kujto disa gjëra të thjeshta!

Përpiquni më të mirën, por mos e rrezikoni
Shëndeti, lumturia… është gjëja e parë
Shpresoj të vazhdoni të ecni lart
Vështirësitë, sfidat dhe këmbëngulja….

***Një tufë poezish shihni më shumë: Poezia flet me ty (poezi që prindërit duan t’u dërgojnë fëmijëve të tyre me fjalë të bukura dhe kuptimplota dashurie dhe mësimore..)

Gëzuar ditëlindjen Bir Poemë e mirë #04
GEZUAR DITELINDJEN KU TEP

Gëzuar ditëlindjen djalit tim
Dërgoni disa fjalë dashurie
shpresoj ku Tep Shko ne shkolle
I dashur mësues, ju jeni burimi i lavdisë

Do ta kujtoj gjithmonë atë ngjyrën e verdhë
Fëmija lindi, të gjithë ishin të lumtur
Sytë e mëdhenj që vezullojnë tek babai
Duart dhe këmbët janë të trazuara, e gjithë familja është e lumtur

Vëllai Tep kujton fjalët e të atit
Unë duhet ta dua gjithmonë nënën time, ta dua atë
I nderuar Zotëri, ju dua shumë
Fjalë të mira, ide të bukura, të ndershme, me natyrë të mirë

READ  Phân tích bài thơ Đây Thôn Vĩ Dạ | Educationuk-vietnam.org

Gjithmonë i përulur, plot dashuri
Të jetosh me tolerancë, vështirësitë nuk lëkunden
Harmonizimi i jetës çdo ditë
Bëni shumë vepra të mira, jo punë të vështira

Urimet për Ditën e Babait më 1 Maj
Djali im është aktiv në sport
Këmbëngulje, shëndet të bollshëm
Praktikoni me këmbëngulje, ngrihuni me krenari

Argëtohuni, mos harroni të studioni
Për të siguruar jetesën e tyre në të ardhmen
Shpresoj të jeni entuziast
Shkrim i mirë, fjalë të mira, të përziera kudo

Edhe një vjeç, fëmijë, mbaje mend
Ai dështimi, nëna e lavdisë
Edhe nëse është punë e vështirë
E pastër, e drejtë, kjo është e lavdishme

Sot është dita e lindjes së foshnjës
Fjalët e dashurisë i thonë vetes
Uroj që djali juaj ta meritojë
Ji i bindur, studio mirë, dhjetë për qind dhe dhjetë.

foto e bukur urime ditelindjen
Foto e gezuar ditelindjen.

Gëzuar ditëlindjen Son Poezi e bukur #05

POZE E SHKURTER GEZUAR DITELINDJEN DITELINDJA E DJALI

Sot është ditëlindja e djalit tim
Urime për ecjen tuaj të gjatë
Dashuria e atdheut është plot trazira
Duke e dashur jetën pafund.

Ju uroj shumë lumturi
Lumturia është gjithmonë një buzëqeshje e bukur
Ju uroj të ecni në distanca të gjata deri në shkollë
Të patundur e të patundur në atdhe.

Gëzuar ditëlindjen Son Poezi e bukur #06

5 POETET VETËM GËZUAR DITËLINDJEN E DIRIT TË DASHUR

Sa shume te dua mami
Ditën kur linda
Një pasdite e freskët vjeshte
Përqafoj fëmijën tim ninullën

Unë jam kaq i butë dhe i sjellshëm
Studioni fort dhe luani
Mami ndjek çdo hap
Dhe unë të dua më së shumti!

Çdo hap të parë
Në krahët e një nëne të butë
Buzëqeshja juaj shkëlqen
Largoni të gjitha shqetësimet…

Tani plot me fëmijë të rritur
Mësoni dhe luani shumë
Sot është ditëlindja ime
Mami puth fëmijën!

gezuar ditelindjen foto djali i bukur
foto urime ditelindjen djali i bukur.

Gëzuar ditëlindjen Bir Poemë e mirë #07
Gëzuar djalin 22 vjeçar

Gëzuar ditëlindjen bir
Tashmë është njëzet e dy vjeç.
I lumtur të shkruaj disa fjalë
Ju uroj të keni një jetë ëndërr.

Kanë ikur ditët e fëmijërisë
Por këtu presin shumë sfida
Ju uroj plot lumturi
Hapi përpara me besim, i trashë me erë dhe vesë.

Ju uroj shëndet të jashtëzakonshëm
Suksese ne cdo drejtim ne te ardhmen
Gëzuar ditëlindjen këtë vit
Disa urime nga mamaja për të mos i harruar në të ardhmen.

***Temat më të shikuara: 1102+ Foto të bukura, të lezetshme për ditëlindjen (me urime)

Gëzuar ditëlindjen Bir Poemë e mirë #08

Poezia 7 VETËM GËZUAR DYTËLINDJEN E Djalit

Gëzuar ditëlindjen djalit tim
Mosha e re njëzet e dy, shëndet të gjatë
Studioni fort, rezultate të mira
Stërviteni veten të jeni të virtytshëm dhe të talentuar.

Krahët e ëndrrave për nesër
Përpiquni për këtë me gjithë zemër
Arritni më shumë në jetë
Rruga e jetës është e hapur për të ardhmen.

Gëzuar ditëlindjen ambalazhimi i dhuratave
ambalazhimi i dhuratave të ditëlindjes.

Gëzuar ditëlindjen Son Poezi e bukur #09

POETET GEZUAR DITELINDJEN E DIRIT

Sot është ditëlindja e bebit tim
Mami dhe babi kanë vetëm disa gjëra për të dhënë
Dashuria e bollshme prindërore
Pjesë e kësaj janë mendimet e babait tim për poezinë

Tani jam në moshën e ëndrrave
Një ngushëllim për të pritur të nesërmen
Shpresoj te mos semuresh
Hani shpejt dhe jini gjithmonë të pasur dhe të bukur

READ  Thơ Tặng Người Yêu & Bạn Gái Nhân Ngày 20/10 Lãng Mạng | Educationuk-vietnam.org

Në të ardhmen, ju do të rriteni për të qenë njeri
Besnikëria ndaj atdheut dhe përkushtimi birnor
Ju jeni shtylla kryesore në shtëpi
I dashur baba, nënë e dashur, të dua vëlla

Edhe nëse ka raste të supës me perime
Atëherë jetoni jetën tuaj me ndershmëri
Edhe mami dhe babi janë tharë
Këto janë dëshirat tuaja pak fjalë

Lindur në këtë botë
Sinqeriteti është rrënja që njerëzit të duan.

Gëzuar ditëlindjen Son Poema e bukur #10
Gëzuar ditëlindjen Poezi për djalin e vogël

Sot është ditëlindja ime
A shërohet djali më i vogël i nënës?
Vetëm një ditë isha fëmijë
Por tridhjetë, kaq shpejt!

Më i vogli tashmë është babai i një fëmije
Ato pesë vite, jo më buzëkuq!
Kreu i familjes, kaq i lezetshëm
Por për nënat, ende fëmijë!

Ju uroj një moshë të re të lumtur përgjithmonë
Dua gruan time, familjen dhe fëmijët
Duaje nënën tënde, duaje babanë tënd të dashur
E kuptoj zemrën tënde, foshnja ime më e vogël!

Puna në zyrë është shumë stresuese
E rreptë, e plotë, e plotë
Herët në mëngjes, shiu dhe dielli nuk i interesojnë
Ti je vërtet i mirë në sytë e nënës sime!

foto djali i urimit per ditelindjen
foto djali i urimit per ditelindjen.

Gëzuar ditëlindjen Son Poema e bukur #11
POZA E GEZUAR DITLINDJE E DIRIT TEEN

Larg, babai im dërgoi një mesazh
Ju uroj edhe shume vite te tjera dashuri
Studioni fort dhe jini të përulur
Bindju mësuesit, nënë, di si të më dorëzohesh

Ditëlindja ime është më shumë adoleshente
Duhet të jetë i bindur dhe punëtor, të marrë një certifikatë mirënjohjeje
Babai do të kthehet pas disa ditësh
Bleni dhurata dhe blini ëmbëlsira pranë njëri-tjetrit

Vjershat dërgohen fillimisht, dhuratat më vonë
Poezi me ngjyrat e dashurisë
Kur rritem, më kujtohet se isha një pasqyrë
Më lejoni të mësoj se babai im më do shumë.

Gëzuar ditëlindjen Bir Poemë e mirë #12
NËNA GËZUAR DITËLINDJEN E DIRIT

Të dua për ditëlindjen time, më kujto
Mëso shumë, biri im!
Nderi i karrierës është gjithmonë i rëndësishëm
Lumturia në jetë nuk lë të shkojë
Dinjiteti njerëzor duhet të jetë i hapur
Zemra shkëlqen për të pushuar
Lulet e pranverës lulëzojnë të gëzuara
Qiri i ndezur bukur.

Imazhi i fotove të ariut për ditëlindjen e lumtur
Gëzuar ditëlindjen imazhi i ariut.

Gëzuar ditëlindjen Bir Poemë e mirë #13
GEZUAR DITELINDJEN 2 VJEÇ Djali

Me kaq shumë ndjenja rikuperimi
Vetëm një ditë, foshnja është përgjumur nga djepi
Dy vjet kujdes për fëmijën tim
E mbaj mend shumë të lumtur ditën kur lindi nëna ime

Sot e kujtoj me trishtim
Të shoh shumë herë të largon trishtimin
Të dua gjithmonë nënë
Kujdesi për burimin e poezisë

Lumturi pa fund
Ju uroj të punoni shumë dhe të ëndërroni plot zemër
Duajini fëmijët, duan prindërit
Mësoni shumë, ju lutemi prindërve.

Gëzuar ditëlindjen Bir Poemë e mirë #14

GËZUAR DITËLINDJEN DJALI I DASHUR I NËNËS

Sot është ditëlindja e djalit tim të dashur,
Dhuratat, lulet nuk kanë asgjë për të dëshiruar.
Ju uroj një jetë të lumtur dashurie,
Te uroj te jesh femije.

Uroj të përpiqeni të kapërceni,
Qëllimi i vështirë dhe sfidues është të nderosh.
Uroj te ruash veten gjithmone,
Bar i pastër i lartë, dashuria ime!

Ju uroj një rrugë të qëndrueshme në jetë,
Nder, karrierë brilante, shpresoj.
Ju uroj devotshmëri birnore, domethënë në zemrën tuaj,
Kur dashuroni, mos harroni t’i thoni jo tradhtisë.

READ  Bài Thơ: "Thu Vịnh" - Nguyễn Khuyến | Educationuk-vietnam.org

Në jetën time të mirë,
Ishte vetëm çështje kohe para borxhit të dashurisë.
Të dua, dërgo disa fjalë,
Të uroj ditëlindjen, nënë e lumtur.

foto e bukur dhurate per ditelindje
Foto e bukur dhuratë për ditëlindje.

Gëzuar ditëlindjen Son Poema e bukur #15

GEZUAR 15 VJEÇ Djali

Ka ardhur mosha pesëmbëdhjetëvjeçare
Gëzuar ditëlindjen Biri
Prindërit kanë disa fjalë
Më dërgo një dhuratë në vend të kësaj

Me frymën e shkollës Dang
Le të vendosim të ngrihemi
Mbani gjithmonë besimin
Me një ëndërr të dashur

Përgjegjësia e të qenit më i madhi
Duhet të ketë shpirtin e vet
Gati për t’ju dorëzuar
Por mos e lini të dominojë

Në rrugën përpara
Ka ende shumë vështirësi
Le të hapim drejt së ardhmes
Me këmbët e mia, fëmijë

Jeta është plot me tundime
Dini si të zgjidhni miqtë për të luajtur
Qëllimi është vendosur
Mundohuni të pushtoni me të

Burrat nuk mund të qajnë
Gjunjëzohuni jashtëzakonisht poshtërues
Fjala Unazë duhet të përdoret gjithmonë
Por nuk duhet të jetë arbitrare

Bëhu djali i tyre Nguyen
Duhet të ndjekë gjurmët e babait
Edhe sikur të mbushësh malet dhe të bllokosh lumin,
Konsensusi është në rregull

Familja dhe karriera
Të gjitha po aq të rëndësishme
Nuk ka rëndësi se ku bëni
Mos harroni “Jetën e njerëzve nga paraardhësit”

Ju uroj qe te jeni gjithmone te lumtur
Epokë e re e suksesshme
Gdhendur në zemrën tuaj
Fjalët e nënës dhe babait.

Gëzuar ditëlindjen Son Poema e bukur #16

GEZUAR DITELINDJEN DJALI 4 VJEÇ

Gëzuar ditëlindjen bir
Sot sapo mbushi katër vjeç
Hyrja në një epokë të re të lumtur
I bindur, birnor, të gjithë duan

Gëzuar dhe shëndetshëm duke shkuar në shkollë
Fëmijë të mirë, studentë të mirë, ajo i do dhe përkëdhel
Në shtëpi, prindërit duan më shumë
Shpresoj që të rriteni për të pasur shumë ëndrra

Dhurata e babait për të shkruar poezi
Dhe një dhuratë nga një nënë e dashur
Kur rri gjithë natën zgjuar,
Kohë të vështira në orët e hershme të pasdites në fushë

Më jep dëshirat e tua
Nga miqtë, nga miqtë është një zemër e lumtur e nënës
Ejani dhe rrituni nesër
Faleminderit prindër, mos harroni.

Foto të lezetshme të ditëlindjes me bretkosa
Foto e lezetshme e lumtur për ditëlindjen me imazhin e bretkosës.

Gëzuar ditëlindjen Bir Poemë e mirë #17

GEZUAR 24 VJETORIN E DJIT

Gëzuar ditëlindjen bebe qaj
Dy ose katër vjet kalojnë shpejt.
Fëmijëria tani është rritur
Suksese ne rrugetimin tuaj te gjate.

Bambu ngrihet në hijet e bambusë së vjetër
Përfitoni nga era e favorshme për të kaluar nëpër jetë.
Zemra po shkëlqen gjithmonë.
Mos u bëni për hir të famës dhe përçmimit.

Më vjen mirë që nuk kam asgjë
Dhurata që i bëhet një fëmije është DASHURIA.
Numëroni dhe matni pyllin me gjethe
Pastaj ndjej dhe vizualizoj.

Njëzet e katër vjeç është vetëm
Duke lëvizur në mes të stuhisë, stuhia shpërtheu.
Familje nën hijen e një pishe
Dashuria e nënës është tolerante dhe e ëmbël.

Gëzuar ditëlindjen Bir Poemë e mirë #18
(duke përditësuar..)

Ju sapo keni mbaruar së lexuari poezi për djalin tuaj në ditëlindjen e tij. Kompozimet më të reja do të përditësohen rregullisht nga iini.net!..

Një tufë poezish Happy Birthday Son është vërtet e mirë, kuptimi i Prindërve
postuar nga
Trinh Thanh Bien,

Bài viết cùng chủ đề: