7 lượt xem

Khám phá 999 bài thơ nhớ người yêu hài hước cười thả ga | Educationuk-vietnam.org

Aktualisht, artikujt poezi qesharake dashurie po gjenden dhe pëlqehen nga një numër i madh lexuesish sepse jo vetëm janë humoristik por sjellin edhe të qeshura për të larguar lodhjen. Duke lexuar këtë poezi të shkurtër, duke kujtuar të dashurin tuaj, mund të ndjeni ndjenjat e sinqerta dhe të ëmbla të dashurisë së një çifti të lumtur. Mos i lini të prisni më, le ta ndjekim këtë artikull së bashku!

Sigurohuni që pasi të shikoni poezitë qesharake të dashurisë pikërisht më poshtë, do të qeshni mirë dhe do të shkriheni sa presion në jetë. Në të njëjtën kohë, ju mund të ndjeni momentet e gëzueshme të lidhjes emocionale me “atë person”. Qëndroni të sintonizuar!

# Dashuria është si shorti.
Nëse fitoni, do të jeni të lumtur, nëse dilni gabim, do të lëndoheni.
Dashuria është si peshkimi,
Ai nuk di të ulet për një kohë të gjatë.
Dashuria është si një arkivol,
Thjesht varja jashtë po dridhej.
Dashuria është si një brez gome,
Kur shtrihet, ndonjëherë prishet.
Dashuria është si një i dehur,
Gjithmonë kam menduar se po fluturoj në qiell.
Dashuria është si dhjetë pikë,
Të kesh studiuar për pjesën tjetër të jetës tënde, ende po e pret me padurim.
Dashuria është si bishti i palloit,
Duket bukur, por nuk është asgjë.
Dashuria është si buka,
Të gjithëve na pëlqen sepse është e shijshme!
Dashuria është si buzëkuqi,
Lindur vetëm për të lodhur buzët.

# Natë dashurie duke luajtur me hënën e re
Unë jam aq i mirë sa kur isha ende i bardhë
Parfum faqet rozë të zbehtë
Unë jam i turpshëm si lule zambaku

# Qaj sepse më shtyn jeta
Më vjen keq që qëndroj në shi
Njerëzit vazhdojnë të pyesin: “Pse je kaq i trishtuar?”
Ndoshta fati bën shaka
Duke kujtuar të kaluarën, papritmas qava
A ka ikur trishtimi i asaj dite?
Pse je kaq i trishtuar dhe i pashpresë?
Le të përpiqemi të harrojmë ndjenjat e tepërta.

# Lotët bien kur vjen nata
I mungon një person që nuk mund të thirret me emër
Zemer e hidhur, pse jam kaq budalla
Duke pritur përgjithmonë për të marrë përsëri dhimbjen.

# Gruaja është më e mira për të gjithë për shkak të saj
Mallkimi i gruas së tij është duke kënduar.
Shuplaka e gruas është një sport.
Të futësh gruan në pellg është të promovosh frymën e notit.

# Tani kumbullat kërkojnë pjeshkë .
A kanë hyrë ende ndonjë fantazmë në kopshtin e trëndafilave?
Nëse pyet kumbulla, të lutem gërmo.
Kopshti i trëndafilave ka një qen ….. Merreni me mend se kush është brenda.

# Historinë time të dashurisë askush nuk e kupton.
Një trishtim dhe një mijë dhimbje.
Dhe tani ndihet shumë normale.
Kush e di se zemra më rrjedh gjak.
Zemra më dhemb kur emocionet kthehen.
Atëherë kuptova që zemra ime nuk ishte shëruar plotësisht.
Ka qenë ditë, muaj, vit gjakderdhje.
E kuptoj që nuk ka shërim.
Kjo sëmundje do të ndjekë jetën time.
Dhe tani ulur në një dhomë të errët.
Përmendni njerëzit dhe më pas mbani mend të harroni.

# Prej shumë vitesh kam kërkuar probleme matematikore
Vërtetim i teoremës së dashurisë
Supozimi për: dashuri dhe mungesë shumë
Dhe përfundimi: Të dua shumë
Unë përdor prova me kontradiktë
Supozoni: “Unë nuk të dua”
Ku të shëroheni dhe të humbisni çdo natë
Nuk hutohem kur të shoh duke buzëqeshur
Ku xhelozia dhe zemërimi i fortë
Kur të shoh duke folur me njerëzit
Dhe mos u mërzit si një djalë i vjetër
Mendoni për të ardhmen, mbani mend të kaluarën
Ku është trishtimi kur “thye” dy fjalë
Ajo tha në një pasdite të trishtuar
Por supozimet nuk janë të vërteta
Unë ende mbaj mend, ende dua … dhe të gjitha
Papritur kuptoi diçka shumë të çuditshme
Kur do të vërtetohet teorema?

READ  Thơ Tặng Người Yêu & Bạn Gái Nhân Ngày 20/10 Lãng Mạng | Educationuk-vietnam.org

# Hëna është ndarë në dysh.
Jastëk në gjysmë, gjysmë milje shkollë soi.
Mbrëmë fjeta në krevat.
Të mungonte zgjuar, shtrati kapi fraktura.

# Gjërat më të lira në jetë është orizi ngjitës.
Nuk e kam problem t’ju ftoj të hani me mua.
Tani ju keni ngrënë.
2 mijë, mos harroni të paguani për mua!

# Duaje dikë që do vetëm një person
Mos dëgjoni thirrjen e personit të dytë
Edhe pse është i pashëm
Por zemra e tij nuk është e bukur o njerëz.

# Nëse një ditë largohesh me dikë tjetër
Jam i trishtuar por nuk qaj
Zemra e trishtuar mban shishen e acidit
Buzët e buzëqeshura A mjaftojnë 2 litra?

# Më buzëqesh goja, kush e di zemra më qan
Sytë e mi janë të gëzuar, kush e di se stomaku im është i pikëlluar
Moti nuk është i ftohtë, pse zemra ime është e ftohtë
Rruga është plot me njerëz, pse ndihemi të vetmuar?

# E urrej aq shumë sa dua t’i pastroj të gjitha
Por çfarë të bëni kur nuk e dini emrin e përdoruesit
Ose unë do të një herë Full Format
Kam ndryshuar fjalëkalimin e vjetër.

# Nëse nuk mund të të marr,
Ai u kthye për të mbyllur derën për të instaluar dritën.
Mësues që unë të praktikojmë së bashku,
Për fat të mirë, të bëhesh buda jeton në të njëjtin tempull.

# Vjeshte gjethet e verdha
Ai shkoi ta linte djalin e saj
Vjeshta pason vjeshtën
Djali pas djalit lindi.

#Zemra ime hapet vetëm një herë.
Mirëpriteni atë dhe mbyllni një mijë vjet.
Por atë herë harrova të mbyll derën.
Ai hyri dhe djali tjetër e ndoqi.

# Ec në shtëpinë time, shofer hije.
Prita pesë minuta që babai im të dilte.
Poezi para disa qenve.
Strabizëm pas, furçë për pastrim…

# Qiell blu me re
Në mes të reve të bardha rreth reve të arta
Nëse do të martohej me të
Ai më mirë do ta varte dhe ta linte të qetë.

# Humbja e dashurisë e di se dashuria është vuajtje
I dehur në dashuri njeh vetëm vuajtje për shkak të dashurisë
Nata e gjatë e njeh natën
Duaje dikë që e di se çfarë ditësh të presë.

Poezitë qesharake për jetën e dashurisë tërheqin gjithmonë vëmendjen e shumë lexuesve. Poezitë e bukura na sjellin njohuri të vlefshme për jetën. Le të ndjekim dhe të ndjehemi së bashku tani!

– E mbaj mend akoma deri tani
Ata sy më bëjnë shpirtin të dridhet
Ditë dhe ditë dashurie, një qiell me lule dhe ëndrra
Pastaj një ditë ëndrra e purpurt u prish dhe u mpi…

– Pasdite, binte shi
Sikur qielli të ishte po aq i zemëruar sa unë
Si të dërgoni kujtesën te njerëzit?
Le të bëhen çift dy nostalgji!
Pyete me shqetësim zemrën rozë
A ka ndonjë pritshmëri nga kjo anë?
Natën kur vendosa kokën në jastëk dhe ëndërroja
Pyesni se ku janë njerëzit tani?
Thjesht përkëdheleni stomakun tuaj
Vite e muaj pritje për ditën për të dhuruar dashuri
Më kujto, historia jonë
Rrëfeni “të turpshëm” dhe buzëqeshni në heshtje!
Mbani mend shumë sy dhe buzë
Kur duart që mbajnë duart nuk i lëshojnë
Lëreni hënën të shkëlqejë nëpër kodra
Ju dërgon nostalgji për personin që doni!./.

READ  Chùm Thơ Phật Giáo Hay Về Lối Sống, Lẽ Sống Và Dạy Cách Làm Người | Educationuk-vietnam.org

– Unë ende e di se jam një mijë milje larg
Lëreni natën e trishtuar të dërgojë në poezi
Ndonjëherë lotët rrjedhin të turbullt
Mos harroni, unë di vetëm të ëndërroj dhe të ëndërroj
A e kuptoni dashurinë e thyer?
A më bën të vuaj?
Trishtimi u mbyt në zemër
Sepse shumë premtime për të pritur dhe pritur
Oh si të bëhesh i trishtuar përgjithmonë
Di të largohesh por çfarë të bësh..?
Lotët rrodhën në sytë e njëri-tjetrit
Duhet te te harroj…? Pa marrë parasysh sa dashuri
Ai ende heshti dhe nuk foli
E dinit se…?E pyeta por më dhimbte
Të ulur këtu me pikëllim
Papritur, nga erdhi shija e kripur?
Kaq shumë kujtime të ditës së gjelbër të humbur
Kur e mendoj, ndihem shumë i trishtuar
Në heshtje shikoj se hëna perëndon

– Mbani mend, vëllezër dërgoni poezi
Dërgimi i dashurisë për të gjitha zemrat e hutuara
Kujt i intereson kur është vonë pasdite
Unë mbledh rrezet e diellit për të rikthyer ndjenjat e mia
Të qenit pranë njëri-tjetrit ndihet normale
Pa njëri-tjetrin, ne mund ta shohim problemin në zemrat tona
Shenjë e dashurisë së pamasë
Në vjeshtën blu, në retë rozë,
Ku te mungon kur je afer..?
Kur të jesh larg, do ta dish… në këtë jetë, më ke mua
I shtrirë natën zgjuar, pesë vigjilje
Poezia që shkrova, më kushtoi mua…

– Natën vonë duke parë hënën e artë
Të kujton vazhdimisht mijëra dashuri
Dikur shkonim në të njëjtën shkollë
Duke dashur njëri-tjetrin, ai gdhendi fjalën dashuri në zemrën e tij.
Muaj e ditë pres, shpresoj
Por kurrë mos e shihni hijen rozë të së shkuarës
Mbani mend sa shumë doni
Tani ai kujton shiun e papritur në zemrën e tij.
Hej pleq, mbani mend?
Çfarë pasdite qëndroni pranë lumit duke pritur?
Përmes shumë ditëve të ëndrrave
Tani ai e humbi përsëri mendjen.

– Të dua, pse ndjen nostalgji?
Më mungon shumë çdo natë
Shumë herë kam qëndruar zgjuar për një kohë të gjatë
Të kërkoj thellë në nostalgji
Ka netë kur përkulem dhe shqetësohem
Në kërkim të dëshpëruar për frymën e ngrohtë të së shkuarës
Dashuria juaj është si era e mesditës
Ka mbaruar dhe do te le me nostalgji
Unë dhe ti jemi në të dy anët e lumit
Lumi kujton pse është kaq i gjatë dhe i gjerë
Zgjata dorën por nuk munda të përqafohesha
Kujtimi i tij është i tejmbushur për të luajtur.
Nëse di të duash, por të vuash, i dashur
Pastaj dua të jem i vetmuar për pjesën tjetër të jetës sime
I vetëm, do të doja të isha i vetmuar në heshtje
Për të mos u trishtuar, për të mos munguar!

– Më kujto mua, e mbaj mend figurën time
Mbani mend datën kur u takuam
Jep puthjen e parë të dashurisë
Dashuria e ëmbël, pasionante e skalitur në zemër…
Larg teje me mungon shpresoj
Unë mbaj formën e perlës në zemrën time
I butë si agimi
I pasionuar sa valët që përgjojnë pasionin
Një shëtitje pasdite përgjatë argjinaturës
Bari mund të ngjitet pas ariut dhe të kthehet për ta mbajtur atë
Të duash larg është gjithashtu afër
Sepse ti përmban pranverën e ëmbël…
Je e bukur si drita e hënës
Buzëkuq i plotë, elegant dhe pasionant
Dashuria juaj është e butë dhe e plotë,
Të dërgoj shpirtin tim me erë dhe re!

– Natë e qetë, më vjen rëndë
Thellë në zemrën time imazhi juaj
Pikat e vesës në gjethin e gjelbër
Si simpatizoj me ty nostalgji
Unë dhe ti jemi dy drejtime të ndryshme
Të kesh një marrëdhënie të paracaktuar duhet të takohet me dashurinë
Të mbaj mend që ke qarë gjithë natën
Në zemrën time ka një dashuri të thellë
A e dini? Me ka marre malli shume per ty
Më mungon shumë, aq shumë në zemrën time
Ju duhet të jeni duke fjetur i qetë tani
Apo qëndroni zgjuar i zhytur në nostalgji…?
Do të doja vetëm të ishim bashkë përgjithmonë
Edhe pse e di që jemi shumë larg
Ëmbëlsinë që dërgova
Mbaje përgjithmonë pa u zbehur, mirë?
I vetëm në natën e errët të shkretë
Mbaj mend që më thërrisje emrin tim me zë të ulët
Kaq shumë kujtime ke gdhendur në zemrën time përgjithmonë
Ju jeni larg, kërkoj në kujtesë!

READ  ” Đầu Lòng Hai Ả Tố Nga ” – Câu Thơ Đặc Sắc Của Truyện Kiều (Nguyễn Du) | Educationuk-vietnam.org

– Ka kaluar shumë kohë, akoma më mungon
Ende e dashur, e dhimbshme por e hidhur
Ende presim përpara edhe pse qielli është shumë larg
Ende po aq i pasionuar sa kur ishte i magjepsur.

– Unë jam larg, por ende të dua
Jini të qetë pasditeve me erë
Ndiqni ato kujtime të vjetra përgjithmonë
Njerëzit ku nuk janë me ju.

– Hëna e natës bie në glob
I mbushur me nostalgji, lot pikëllimi dhe dhimbje
Ti shko, nuk je kthyer akoma
Të largohem nga hëna me betimin tim? !
Era e sjell fillin e kujtesës në natë
Fija e dashurisë qëndron në shpresë
Njeri, sa male dhe lumenj?
Valët e mbytura të trishtimit të pamasë!
Hëna varet dhe zbehet
Dhe jam lodhur duke pritur dikë
Lulja e pjeshkës zëvendëson degën e kajsisë
Më vjen keq për pusin që ende pret
A është larg nga fytyra dhe nga zemra?
Qytetarët e prosperuar që nuk duan të kthehen?
E mbani mend ende copën e hënës?
Jam jastëk në të katër anët e fytyrës!./.

– Lëshoje shpirtin në erë për të luajtur!
Duke u mbështetur për të kujtuar detin dhe qiellin e pamasë.
Më mungon buzët e kuqe, faqet rozë
Katër stinët Pranverë, Verë, Vjeshtë dhe Dimër… Duke kujtuar…
Më mungon faqja e dashur e shelgut
Melodi muzikore, burime natyrore thai dashurie.
Ju mungon flokët e virgjër
Na puth me pasion… ëndërrimtar!
Hiq dashurinë për të mbjellë poezi
Vizato fjalën e përgjumur… Të dua.
Deti i dashurisë, dallgët që përplasen ditë e natë
Retë lëvizin në verandë për të vizituar…
Kujto çdo frymëmarrje, e dashura ime!
Zemra më qau duke luajtur me lotët e pikëllimit
Ku jam tani?
Më lër të më mungosh gjithë natën … muaj e ditë!

– Mbani mend shumë gjatë supave
Por të mos mund të takohemi vetëm më dhemb zemrën
Hej, më kujton mua?
Pse nuk mund të kthehem pas për të pritur me padurim ditën?
Përgjithmonë e dashuruar në këtë zemër
Kjo figurë e saj është larg nga dita në ditë
Zemra është e shqetësuar përgjithmonë
Ditë e natë, dëshira për dashuri dhe dashuri…
Natë pas nate në dhomë
Më mungon atje për zemrën e vetmuar
Mos harroni figurën e bukur
Por tingëllon e hidhur dhe e vetmuar në shpirt
Kujto dashurinë tonë të mbuluar me puthje
Dashuria, lumturia dhe ngjyra në të kaluarën
Zemër e ëmbël e dashuruar
Pse je tani vetëm pranë gardhit të ngrirë…
Ku u mungon njerëzve…?
Këtë vend e mbaj mend… duke u rrotulluar natën.

Më lart ju kemi dhënë poezitë më qesharake të dashurisë të të gjitha kohërave. Ju mund t’i gjeni këto poezi të shkurtra për të kujtuar të dashurin tuaj për të lehtësuar disponimin tuaj ose për t’i ndarë me personin tjetër! Shoqëroni uct.edu.vn për të ndjekur më shumë artikuj interesantë dhe unikë! Dashuri!

Bài viết cùng chủ đề: