9 lượt xem

Khám phá những bài thơ hài hước về trời mưa khiến bạn cười thả ga | Educationuk-vietnam.org

Artikuj poezi qesharake për shiun plot zgjuarsi po shpërndahet një sasi e madhe në forumet e rrjeteve sociale. Duke menduar për shiun, do të mendojmë për trishtimin dhe vetminë e ftohtë, apo jo! Por për poezitë humoristike për shiun na sjell të qeshura. Le të ndajmë poezi të mira për shiun me uct.edu.vn pikërisht këtu!

përmbajtja

Poezitë humoristike për shiun tërheqin gjithmonë vëmendjen e lexuesve. Nëse keni vështirësi në dashuri dhe jetë, këto poezi të bukura për shiun do të jenë një sugjerim për t’ju ndihmuar të bëheni shumë më të lumtur! Le të eksplorojmë dhe të ndjehemi së bashku tani!

Shpirti Qiellor Shpirti Tokësor
Përkulem para qiejve dhe parave
Prezantimi i tabakasë gjatë gjithë natës
Stuhia e Krishtlindjeve dhe rrufeja godet
Le të kenë drerë
Shtrirë në shtëpi duke qarë dhe duke adhuruar këtë ceremoni
Sinqerisht këto ditë
Kur isha i ri, bëja fotografi
Ho Teo Epilepsy Hostel
Dridhja e shtratit, tundja e dyshekut për të mposhtur retë e shiut
Shoqërisë së tokës i mungojnë njerëzit e tepërt
Foshnja vdiq para se të lindte
Departamenti i Obstetrikës dhe Gjinekologjisë merr një pazar
Aborti dhe aborti thithin mëshirën e Zotit
Për shumë vite, ka pasur pasqyra
Ka kaq shumë programe në TV dhe radio
Shumë njerëz janë pa lot
Duke humbur rininë dhe duke qarë përsëri
Hotelet janë të shfrenuar
Gjithashtu për të shërbyer mijëra buall të rinj
Çfarë festivali nuk shihet askund
Toan hyri në hotel dhe shtrëngoi kokën e zogut
Sapo hyra, isha shtrirë i qetë
Të dy 69 prekin njëri-tjetrin
Është vërtet e dhimbshme
O zot, le të kthehet shpejt shiu
Lërini të bien në sy
Kudo është përmbytur me bllokime trafiku
Për të mos pasur më një skenë të lagësht
Nëse e vendosni foton, gjaku në repart nuk do ta bëjë
Vajza është jashtë zakonit
Nuk ka më skena të fishekzjarreve të Krishtlindjeve
Ju lutem më lejoni të tregoj emrin tim
temjan ndezur tym për t’u lutur
Krishtlindjet në qytet janë si një lumë i thellë
FA gjithashtu më pak melankolike!
Foto e Santa Claus në komedinë e trashëgimisë së Krishtlindjes.

Lutuni për shi sonte
Shiu është vërtet i madh, mos e lini askund
Shiu për tokën është i trishtuar dhe i trishtuar
Sepse nuk duroj, lutem për shi
Shi nga mëngjesi deri në mesditë
Nga mesdita në natë, bie shi gjatë gjithë kohës
Yjet e shiut bien shi gjithë natën
Po bie shi shumë i fortë, jam i lumtur
Shiu nuk ndalon kurrë, mos u ndal
Është Krishtlindje, mos e ndal shiun
Kushdo që është i trishtuar, thjesht shko
Nëse dikush pyet, ma fajëso mua
Jam i trishtuar dhe dua të tallem me shoqërinë
Këdo që dëshiron të shajë, e ftoj.

Lutju Zotit për ndihmë
Po bie shi, mos u shqetësoni për këtë
Shi për disa ditë
Unë jam mjaft i rritur sa të mos kem një arush për të luajtur
Erërat e stuhishme dhe stuhitë
Tridhjetë vjeç ende nuk e kanë parë të njëjtën ëndërr
Tani për tani jam ende duke pritur
Pra, çfarë janë pushimet tani?
Ata kanë një arush ëndrrash
Pret që të presë Krishtlindjet
Unë jam pak xheloz për veten time
Çfarë nuk shkon me një shtëpi të gjatë me dyer të gjera?
Plot zemër para dhe pas
Unë kam qenë në katër dete dhe pesë buall
Duke u lutur për shi të dendur
Lërini të gjitha në shtëpi.

Është dimër por bie shi
Hej, le të vrasim ata që sapo ranë në dashuri
Kjo atrofi e ftohtë, atrofi, atrofi
Ky është duke fjetur, më pëlqen 😆
Shiu po bie mbi shpirt
Sa më shumë bie shi dimri, aq më i trishtuar bëhet, aq më shumë bie shi
Kjo definitivisht nuk është e tepërt
Lol mungon, le të kontrollojmë perimet
Është koha për t’u dehur
Doli të ishte dreka e duhur me Hang
Është ftohtë, të gjithë dhëmbët janë të ftohtë
E gjithë dora e tij është ngrirë
Sot në mëngjes, kam një copë sallam
Në mesditë, mishi, vera dhe tasi me oriz ngjitës të ngrohin zemrën

Zoti është i zemëruar kur e dëgjon këtë
Hej, qen, çfarë do?
I ftohti është i ftohtë i ftohtë
Pra, a keni një kunj plumbi?
Shiu është aq i ftohtë vetëm në makinë
Shi për motelin për të ngritur njerëzit
Ky nuk është një shfletues
Lol nënë dreq ik
Dhe kjo është poezia që i jep fund lidhjes së poezisë dhe është pikërisht ajo që ka dashur moderatorja

Dje frynte një erë e ftohtë
Tani ndjej sërish ftohtë b`
Moti është ende i ftohtë
Kthejeni peshqirin brenda jashtë, përsëri brenda
Duke rënë shi, duke rrotulluar pika
Mirë, e sigurt, fle nën batanije deri në pasdite

Shpresoj të bjerë shumë shi
Nesër pa të dashur… në shtëpi
Era e lindjes largon pluhurin
Stuhia shpërtheu si një lule, duke varrosur degë
Duke mbledhur shiun e furishëm
Shpërbërja e Kinës në valë
Shiu sapo ka rënë
Ky shi nuk ka mbaruar, do të bjerë sërish shi më vonë

READ  Hình Ảnh Hot Girl Xinh Dễ Thương "Trong Sáng" Ngay Thơ & Cute Nhất | Educationuk-vietnam.org

Pershendetje te gjitheve
Jeni në det apo në det?
Drejtpërsëdrejti në skelë për të pushuar
Le të shmangim stuhinë që krijoi parajsa
Niveli i stuhisë 13
Të shkosh në jug është vërtet e frikshme
Për të shmangur aksidentet e rrezikshme
Si t’i parandaloni ato me kujdes?
Mos dilni të endeni
që të mos i fryjnë kokat me rrufe
Kryesisht në zonat e thella
Quang Binh, Quang Ngai, planeti i vendit tonë
Një nga një stuhi dhe stuhi
Derdhja për të tërhequr dyert e njerëzve
Stuhia po afrohet gjithnjë e më shumë
Shpresoj që të mos përballeni me ndonjë rrezik
Stuhi, largohu
Mos lejoni që njerëzit t’ju lajnë për shkakun tuaj
Shtëpia ka secilën prej këtyre pemëve jackfrut
Fruta të reja të detyroj të mos kalosh

Unë njoh një vajzë në qendër
Pse nuk mund ta shohim bashkë sot?
A ka diçka që nuk shkon me shtëpinë?
Apo hoqët dorë nga ajo Nikolla tashmë?
Pa ju për të parë dhe ulur …
Telefoni nuk funksionon.. duhet të “ngjitet në pemë”
Atëherë këtu është mesazhi im:
Për shkak të stuhisë, linja e energjisë u prish.
Tani jam në kodër
Duke përmbytur shtëpinë, duke qëndruar në vend, duke qëndruar ende.
Epo, mos u shqetëso
Pas stuhisë, u martova me ty.
Kthehem në vendlindjen time, e dashur
Nuk ka më skena leckash si kjo!

Hanoi këtë sezon rrugët janë si lumenj
Në të ftohtin e dimrit të hershëm, më dridheshin këmbët në ujë të ftohtë
Lulet e qumështit nuk binin, vëllai im notoi gjithë pasditen në rrugë
Rruga e lashtë Co Ngu, e përmbytur me ujë nga Lumi i Kuq…
Hanoi këtë sezon nuk ka diell pasdite
Rruga e zbrazët kthehet në lumë
Dyqani është përmbytur nga uji
Liqeni Perëndimor, nuk mund ta shoh bregun tani…
Hanoi këtë sezon është plot dhimbje
Mbaj mend natën kur duart i kisha të ftohta
Deri mbrëmë këmbë të ftohta
Tani, i gjithë trupi është i ftohtë.
Hanoi këtë sezon rrugët janë si lumenj
I ftohti i fillimit të dimrit, këmbët e mia janë të errëta për shkak të ujit të ftohtë
Lulet e qumështit nuk binin, vëllai im notoi gjithë pasditen në rrugë
Rruga e lashtë Co Ngu, e përmbytur me ujë nga Lumi i Kuq…
Në Hanoi këtë sezon njerëzit shkojnë për të peshkuar
Rruga e zbrazët kthehet në lumë
Dyqani është përmbytur nga uji
Liqeni Perëndimor, i tejmbushur në My Dinh
Hanoi këtë sezon është plot dhimbje
Mbaj mend natën kur duart i kisha të ftohta
Deri mbrëmë këmbë të ftohta
Tani, i gjithë trupi është i ftohtë.

READ  1001 bài thơ tình bạn, tình yêu tuổi học trò hay nhất | Educationuk-vietnam.org

Poezitë e thella dhe kuptimplote të shiut të natës do t’ju sjellin në një botë krejtësisht të re. Në ditët me shi me një skenë nate të qetë na i rëndon zemrat me dhimbjen e së shkuarës. Le të ndjejmë poezi të mira natën për të marrë ndarjen menjëherë!

– Lutju Zotit për ndihmë
Po bie shi, mos u shqetësoni për këtë
Shi për disa ditë
Unë jam mjaft i rritur sa të mos kem një arush për të luajtur
Erërat e stuhishme dhe stuhitë
Tridhjetë vjeç ende nuk e kanë parë të njëjtën ëndërr
Tani për tani jam ende duke pritur
Pra, çfarë janë pushimet tani?
Ata kanë një arush ëndrrash
Pret që të presë Krishtlindjet
Unë jam pak xheloz për veten time
Çfarë nuk shkon me një shtëpi të gjatë me dyer të gjera?
Plot zemër para dhe pas
Unë kam qenë në katër dete dhe pesë buall
Duke u lutur për shi të dendur
Lërini të gjitha në shtëpi.

– Ra pa pritur shi sot pasdite.
Bëje zemrën të përgjumur kujto kush.
Pikat e shiut lagin qerpikët e mi të gjatë.
Ose lotët bien fort për shkak të shpresës.
Për një kohë të gjatë nuk ka diell.
Sot më vjen sërish shiu.
Njerëzit ecin si uji nëpër një urë.
Kur do të kthehemi në skelën e vjetër?
Gjysmë shpirt i shpërndarë në shi.
Gjysma tjetër e shpirtit nuk është kthyer ende.
Humbur në fushën e mashtrimit.
Thirrja e emrit të dikujt dhe mpirja e zemrës.

– Për shkak të shiut të pasdites vonë, apo jo?
Fajësoni atë që nuk shëroi një zemër të thyer
Edhe flladi vajtohet me trishtim
Të mbushura me shqetësime, retë janë gjithashtu të paqarta
Ka dashuri në dyqanin e vogël duke pritur
Shiu, të lutem mos të biesh pikë për pikë
Diku larg, dikush po ecën me nxitim
Zemra e lagur e ftohtë në mes të lumit
Ki mëshirë për dashurinë e rënë
Ende përgjojnë në errësirën e natës
Shiu ka kaluar, ju lutem mos u trishtoni
Emocionet e fshehura të fshehura në shi
Njerëz që janë të trishtuar dhe bëjnë një takim me dikë larg
Mos e fajësoni shiun se është fati
Shiu gjithashtu e do një jetë të ashpër
Shiu është gjithashtu i trishtuar dhe i zi përgjithmonë, i dashur.

– Shiu është kthyer në rrugën e vjetër
Mbani mend atë që thashë tani
Ka ende betim për besnikëri
Por tani pse vetëm ju
Unë jam larguar, rruga e vjetër është e trishtuar
Ku mund ta gjej imazhin e kohëve të vjetra
Sa sezone me shi kanë ardhur në qytetin e vogël
Unë jam zemërthyer, por sytë e mi janë skuqur dhe buzët e mia janë të kuqe
Unë mendoj se jam i lumtur me dikë tani
Kështu që nuk i mbaj mend ditët me shi
Ëndrrat e përbashkëta tani zëvendësohen nga vuajtja
Një zemër e trishtuar gjithashtu përhap përsëri dhimbje
Këtë rrugë unë ende e eci
Por pa ty, rruga e kthimit është e ftohtë
Sepse shiu i madh bie me nxitim
Ose lotët që lagin supet.

– Pak shi, pak shi, shumë shi
A e lëshon Zoti edhe mëndafshin e mbretit?
Duke qarë shumë për dashurinë tonë
Dashuria…pse të vuash dhimbje të dyfishta
Shi, o faqe të përlotura
Pikat janë të plota si vermiku
Mënyra e vjetër tani është e mbushur me lule
Por ky person ka shkuar aq larg
Shiu në mënyrë indiferente ngjall nostalgji
Rruga e digave është në anën e gabuar
Një mbretëri e pamasë
Enda… dhimbje e rëndë zemre!
Shi i ftohtë…shiu me shi
Buzët e kripura… mall për shpatulla
Majanë e nxehtë që morëm hua…e gjejmë të dehur
E hutuar për të shijuar majanë pikante… dashuri e trishtuar!

READ  1001 bài thơ thất tình buồn bã, nhói đau trái tim nhất | Educationuk-vietnam.org

– Shi pasdite, erë e lehtë, shi
Fryni në nostalgjinë e këtij personi
Pika të trishta shiu që përplasen
Një pikë dashurie, një kujtim i ëmbël i dashurisë së dikujt
Shi për të lagur thembrat tuaja
Lërini lotët të rrjedhin bordet e buta të lagura
Pika shiu pike pike ne verande
Duke lundruar në erë, fluturat kërkojnë pistila
Shiu stinor spërkat farat e pikëlluara
Kujtimet e brishta të njerëzve që nuk janë kthyer
Duke numëruar çdo pikë heshtjeje
Shiu largohet në dritën e fortë të hënës
Më mungon Hang sot
Siç e dua dhe më mungon dashuria e hënës
Shiu mos mbill ankth
Zogjve të qiellit ndoshta i mungojnë njëri-tjetrit më trishtuar
Shiu nuk mbjell fara
Le të gjejmë dashurinë tonë të parë në shi!

– Jashtë po bie shi
Pikat e pjerrëta, pika, pika, pika të trasha
Shiu po m’i mbyt supet e holla
Më lër të dua dhe të kujtoj çdo ditë me shi.
Më ofroni një filxhan verë pikante
Jashtë është ftohtë dhe bie shi dhe vera më ngroh zemrën
Një filxhan çaj ngroh dhomën
Flisni për ndjenjat e një dite me shi.
Binte shi në mesditë
Pse shiu nuk pret të gjejë natën me shi
Shi nate për sy të zbehtë
Qielli është i bardhë dhe toka është e errët dhe nata është gati të mbarojë.
Dora më shtrëngohet vonë
Buzët kërkojnë buzë të buta
Unë jam i përkulur, jam dembel
Bie shi, mos ndalo, mos u kthe.
Në shi ka një premtim
Të lutem shpreso me bindje për zemrën time
Në shi ne ëndërrojmë ditët e gjelbra
Unë gjithmonë e kam dashurinë tënde pranë meje.

– Shi në rrugën e dashur të vogël
Që t’i mungojë udhëtarit me një drejtim
Shi, mos i lag shpatullat e buta
Më lejoni të pres në verandë këtë pasdite
U ktheva me erën me fat
Sillni nostalgji të mbushur me dashuri
Sot pasdite në skelën e lumit Tuong
Ka udhëtarë që janë ende të dashuruar
Shpresoj që dielli të shkëlqejë ngrohtësisht
Horizonti i reve të bardha në imazhin tonë
Rruga e kthimit është plot dritë hëne
Ndrico rrugën time për në shtëpi me ty
Së bashku, duke mbajtur duart butësisht
Merrni njëri-tjetrin në të gjitha fushat e dashurisë
Unë jam kthyer për të shkundur pallton time të ftohtë
Le të ndërtojmë një ëndërr dashurie dhe dashurie.

– Bie shi gjatë kthimit tim
Lag shpatullat e mia të vogla, flokët më shajnë, motra ime
Ku ka ikur dielli i vjeshtës?
Nuk ka më pyetje që të qëndrojnë dhe të më ndjekin
Qielli është i mbuluar me re të errëta
Me nxitim kalova mbi gjethet e rëna
Unë të dua, të dua shumë!
Këmisha ime është e lagur, pse po bie shi?
Më lejoni të nxitoj
Takat rozë të zënë për shkak të shiut
Do të doja të bëja verandën
Më mbro që të mos lagem nga shiu
Sa shume me do?
Ju lutem më çoni në shtëpi
Ra shi i rrëmbyeshëm
I vetëm, zbehtë, jam i trishtuar.

Më lart, ne kemi ndarë me ju poezi qesharake për shiun plot atraktivitet për t’ju sjellë momente të qeshura për të larguar kaosin e jetës. Le të ngadalësojmë, të shijojmë vlerat e kësaj jete miq! Bashkohuni në uct.edu.vn për të ndjekur artikujt më interesantë!

Bài viết cùng chủ đề: